Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Święto szkoły w Męcinie poświęcone patronowi Janowi Pawłowi II

19.05.2023
Dzień 18 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie poświęcony był Patronowi szkoły – Janowi Pawłowi II.

W obchodach, prócz społeczności szkolnej, wzięli udział goście: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół  Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji  Wojciech Korabik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Jacenty Musiał, była Dyrektor szkoły Maria Lupa oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Oleksy-Gębczyk.Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 Mszą św. w miejscowym kościele. Następnie obchody kontynuowane były w budynku szkoły. Montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali uczniowie, dotyczył osoby Patrona szkoły. Dzieci i młodzież przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia Papieża – Polaka. Przywołując pamiętne słowa Ojca Świętego, dały świadectwo żywej pamięci o swym Patronie.

Kolejnym punktem uroczystości był występ szkolnego zespołu regionalnego „Mali Męcinianie”. Dzieci pełnym radości programem artystycznym wzbogaciły obchody święta szkoły. O godzinie 12.00 odbył się występ artystyczny pani Wioletty Drzewieckiej oraz wykład ks. Jarosława Sroki pt. „Święty Jan Paweł II Obrońca Człowieka”. Wystąpienie księdza prałata oraz śpiew przy akompaniamencie gitary znanej pani muzyk zgromadziło licznych mieszkańców Męciny i okolic.Zakończenie obchodów uwieńczone zostało występem zespołu Seniorów z Męciny „Tradycja”, którego członkowie zaprezentowali spektakl pt. „Tobie Ojcze Święty. Jan Paweł II w pieśni i poezji”.
Uroczystość szkolna przyczyniła się do refleksji i zgłębienia wciąż aktualnych przesłań, które w spuściźnie zostawił nam Wielki Człowiek – Jan Paweł II.
Liczba wyświetleń: 860
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne