Rozpoczęcie głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego - urna w Urzędzie Gminy

Ruszyła 6 edycja BO! Małopolska czeka na twój głos!

Znamy już ostateczną listę zadań, które zostały zakwalifikowane do tegorocznego głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie będą mogli wybierać z aż 198 propozycji. Głosowanie ruszyło już 15 maja!

6. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zmierza do wielkiego finału. Teraz wszystko w rękach mieszkańców – to oni w drodze głosowania wyłonią zadania, które będzie następnie realizował Zarząd Województwa Małopolskiego. Wybór jest ogromny – ostatecznie na liście zadań, które dopuszczono do głosowania, znalazło się 198 zadań - 158 o charakterze regionalnym oraz 40 ogólnowojewódzkim.

Głosowanie online:

Nie jeden, a dwa głosy
Głosowanie  – rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet.
W związku z ostatnimi zmianami w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, w tej edycji mieszkańcy Małopolski będą mogli oddać aż 2 głosy. Jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne. Sposób głosowania pozostaje niezmienny: głosy papierowe wrzucamy do urn zlokalizowanych w całej Małopolsce lub wysyłamy pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego. Najszybciej będzie można zagłosować przez internet – na specjalnie przygotowanej do tego stronie. Wszystkie szczegóły dotyczące głosowania podamy na początku maja.

Przypomnijmy, nabór zadań do 6. Edycji BO WM odbył się we wrześniu 2022 r. Wtedy to Małopolanie zgłosili 234 zadania – 230 z nich pozytywnie przeszło weryfikację wstępną i zostało przekazanych do oceny departamentów. Finalnie o głosy powalczy 198 z nich.

Urna do głosowania znajduje się budynku Urzędu Gminy Limanowa na parterze pok.29

Karta do glosowania, zadania z regionu Małopolski Południowej oraz  Zadania Ogólnowojewódzkie znajdują się w załaczniku niżej.