Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w Gminie Limanowa

25.05.2023
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej informuje, że w 2023 r. przystąpił do współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej w zakresie realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2021 Plus.

Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów (np. ubóstwo, niepełnosprawność, potrzeba ochrony wielodzietności) nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, a których dochód nie przekracza 235% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, tj.:

1823,60 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
1410,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Zestaw artykułów spożywczych w Podprogramie 2021 Plus obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 9,2 kg dla jednej osoby, w tym: powidło śliwkowe - 030 kg, makaron jajeczny świderki – 2 kg, mleko UHT – 2 litry, szynka wieprzowa mielona – 0,90 kg, cukier biały – 2 kg i olej rzepakowy – 2 litry. Ilość i rodzaj artykułów może jednak ulec zmianie.

Osoby zainteresowane mogą nadal się ubiegać o wydanie skierowań, które uprawniają do odbioru żywności w ramach Podprogramu na ten rok. Żywność będzie można odbierać w Punkcie Socjalnym Caritas w Brzegach, a także w punkcie wyznaczonym na terenie gminy Limanowa.

O terminach wydawania żywności w ramach tegorocznego rozdania będziemy Państwa informować na bieżąco.

Osoby zainteresowane tę formą pomocy prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej pod nr tel.: (18) 3373-657.

Program POPŻ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Liczba wyświetleń: 754
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne