Dzień Patrona Szkoły w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

12.05.2023
11 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu zorganizowany został Dzień Patrona Szkoły.

Data uroczystości nie była przypadkowa, gdyż 7 maja przypadała 156 rocznica urodzin pisarza . Z okazji Dnia Patrona Szkoły uczniowie klasy 7 przygotowali krótką scenkę dotyczącą życia i twórczości Wł. Reymonta. Następnie odbyło się podsumowanie dwóch szkolnych konkursów związanych z sylwetką patrona szkoły.

Dokonano wręczenia nagród laureatom, osobom wyróżnionym oraz uczestnikom Szkolnego Konkursu Plastycznego "Władysław Stanisław Reymont - jak żywy" oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy "Władysław Stanisław Reymont - nasz patron".

Konkursy przebiegały w kilku kategoriach wiekowych i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-8. W konkursie wiedzy wzięło udział 35 uczniów , z kolei na konkurs plastyczny wpłynęło 45 prac.

Różnorodność zastosowanych technik plastycznych, pomysłowość i estetyka wykonań sprawiła, że jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie podczas przyznawania miejsc i wyróżnień.

W szkole zorganizowana została pokonkursową wystawa prac. Nagrody w konkursach ufundowała Rada Rodziców.