Budowa kolei - spotkanie w sprawie budowy linii kablowej i podstacji trakcyjnej

02.05.2023

W związku z planowaną budową linii kablowych zasilających GPZ Chomranice – PT Pisarzowa i PT Pisarzowa – PT Limanowa oraz podstacji trakcyjnej, realizowanej w ramach projektu pn. „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże- Szczyrzyc- Tymbark/Mszana Dolna, oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka- Nowy Sącz”, Urząd Gminy Limanowa zaprasza zainteresowanych mieszkańców miejscowości Mordarka, Pisarzowa, Męcina i Kłodne, na robocze spotkanie, które odbędzie się w dniu 9 maja 2023 roku (wtorek) o godzinie 16.00, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pisarzowej.
Spotkanie zostanie przeprowadzone z inwestorem przedsięwzięcia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz przedstawicielami wykonawcy dokumentacji z firmy GRINEA Sp. z o.o.

Celem spotkania jest w szczególności przedstawienie proponowanego przebiegu linii zasilającej i podstacji trakcyjnej oraz wyjaśnienie wątpliwości z zakresu przedsięwzięcia.

Projektowana linia zasilająca w przeważającej części ma być zlokalizowana na działkach położonych wzdłuż istniejącego toru kolejowego, są jednak miejsca gdzie projektowana linia oddala się od terenu kolejowego. Inwestor nie wyraził zgody na publikację przez gminę projektu który zostanie zaprezentowany na wtorkowym spotkaniu.