Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mordarce z wizytą w Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii

20.04.2023
W kwietniu bieżącego roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Ewą Zelek i Małgorzatą Warzechą odwiedzili nowo otwartą pracownię PAKT w Tarnowie, czyli Pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii. Było to możliwe, gdyż nasza szkoła zakwalifikowała się i uczestniczy w projekcie HUMINE jako Szkoła Modelowa.Uczniowie w nowoczesnej pracowni korzystali z kilku stref - ze strefy programowania i kodowania oraz strefy obrazu i dźwięku.

Uczestnicy wycieczki rozwiązywali zadania w wirtualnym pokoju zagadek dzięki aplikacji Genially, grali w grę terenową w aplikacji Actionbound, a także tworzyli swoją własną grę o najbliższej okolicy. Uczniowie projektowali ilustracje w programie graficznym, a także występowali przed kamerą, recytowali, śpiewali.

Dużej radości i świetnej rozrywki dostarczyły okulary VR, które zanurzyły uczniów w wirtualną rzeczywistość. Dla jednych atrakcją był roller coaster, a dla innych walka bokserska, spotkanie z dinozaurami czy spacer po kanionie. Emocji podczas tej aktywności nie brakowało. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie zdobyli kolejne kompetencje cyfrowe i nauczyli się świadomie korzystać z nowoczesnych technologii. Dziękujemy panom Konradowi, Grzegorzowi i Marcinowi za ciepłe przyjęcie oraz ciekawe i profesjonalne warsztaty. Uczniowie wrócili z wycieczki uśmiechnięci i zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia.

Wychowawca Ewa Zelek i nauczyciel matematyki Małgorzata Warzecha