Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spektakl słowno-muzyczny, poświęcony Janowi Pawłowi II pt.: ,,Tobie Ojcze Święty "

25.04.2023
 Spektakl słowno-muzyczny, poświęcony Janowi Pawłowi II pt.: ,,Tobie Ojcze święty. Jan Paweł II w pieśni i poezji” wybrzmiał w Gminnej Bibliotece w Męcinie.
 
Spotkanie zostało przygotowane w ramach XXII Małopolskich Dni Książki – „Książka i Róża”. Spotkanie przebiegło w kameralnym gronie.Spektakl przygotował Zespół Seniorów z Męciny ,,Tradycja” pod kierunkiem znanej artystki, Stanisławy Oleksy. Ze sceny popłynęły pieśni związane z Ojcem Świętym, przeplatane wierszami. Podniosła i wzruszająca atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym. Nie zabrakło także ,,Barki”, piosenki, którą papież szczególnie ukochał. Publiczność była zachwycona koncertem. Widzowie podkreślali, że niektóre utwory skłaniały do refleksji i zastanowienia się nad życiem. Animuszu występującym dodawały przepiękne stroje z regionalnym akcentem. Po występie Seniorów, wiersze autorstwa papieża odczytał dyrektor biblioteki, Jacenty Musiał, Maria Trzupek – inspektor do spraw realizacji zadań Biblioteki Powiatowej oraz Krystyna Trzupek, bibliotekarka z Męciny. Na koniec wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali kilka  popularnych kawałków, często śpiewanych podczas pielgrzymek Karola Wojtyły do Polski.
- Wierzymy, że spotkanie przyczyniło się do zgłębiania wciąż aktualnego przesłania, które nam zostawił Jan Paweł II. Jego obecność jest wciąż wyczuwalna wśród nas – żyjących, a dzieło jego życia nieustannie wydaje owoce. Mamy moralny obowiązek stać na straży dziedzictwa, które zostawił nam największy Syn Polskiej Ziemi – mówił na zakończenie dyrektor, Jacenty Musiał.
Specjalne słowa podziękowania skierował do Zespołu Seniorów, który z takim zaangażowaniem przygotował występ. Było to preludium przed spotkaniem, 18 maja, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Męcinie, z okazji 103. rocznicy urodziny Papieża – Polaka.
- Tradycja to sumienie narodu, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niezmiernie się cieszę, że w Męcinie działa Zespół, który z takim zapałem propaguje nasze najpiękniejsze, polskie wartości – podkreślał w podziękowaniu.
Za dekorację posłużył obraz znanej, limanowskiej artystki, Jolanty Cabały Biedroń.


Liczba wyświetleń: 560
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne