Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Powstanie nowa wieża widokowa na górze Kamionna w Makowicy

19.04.2023
Jeszcze w tym roku powstanie nowa wieża widokowa na górze Kamionna. Wieża będzie mieć 29 metrów wysokości i posiadać taras o wymiarach ok. 8 x 8 m.
Szczyt góry Kamionna (802 m n.p.m.) leży w gminie Limanowa, ale poszczególne części masywu są częścią aż czterech gmin: Limanowa (od strony południowo-zachodniej), Laskowa (południowo-wschodniej), Trzciana (od strony północno- zachodniej) i Żegocina (północno-wschodniej), dlatego też samorządy zawarły porozumienie w celu wspólnej realizacji zadania, również wspólnie partycypując w kosztach inwestycji. Liderem zadania jest gmina Limanowa i ona prowadzi realizację zadania. Samorząd jest już po postępowaniu przetargowym, które wyłoniło wykonawcę inwestycji i została nią firma EKOBUDSTAL Sp. z o.o., z siedzibą pod adresem: ul. Narutowicza 15, 41-503 Chorzów.
Koszt powstania inwestycji to 1.586.000,00 złotych.Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut w dniu 17 kwietnia 2023r., wraz z Prezesem Zarządu firmy Mieczysławem Rachwalskim, podpisali umowę na realizację zadania.
Planowany termin realizacji zadania określono na 6 miesięcy od podpisania umowy.

Budowa wieży bez wątpienia wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej gminy Limanowa i zachęci turystów do odwiedzania naszych terenów. 


 
Liczba wyświetleń: 4127
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne