"Nie pal przy mnie, proszę!" Realizacja Programu Edukacji Antytytoniowej w Pasierbcu

28.04.2023
 "Nie pal przy mnie, proszę!" Realizacja Programu Edukacji Antytytoniowej w Szkole Podstawowej w Pasierbcu .W miesiącu kwietniu uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej w Pasierbcu pod kierunkiem wychowawcy Pani Natalii Wątroby realizowali Program Edukacji Antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę!". Program ma charakter profilaktyczny. Głównymi założeniami programu Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej jest kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, uświadomienie najmłodszym uczniom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, a także kształtowanie u dzieci postaw asertywnych, w sytuacji, gdy narażone są na bierne palenie. Zajęcia realizowane były metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku uczniów. Drugoklasiści dyskutowali na temat zdrowia, wykonywali doświadczenia, tworzyli także prace plastyczne, związane z tematyką programu. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Mamy nadzieję, że profilaktyka zaowocuje dobrymi nawykami dotyczącymi zdrowego stylu życia w przyszłości.