Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

MISTRZOSTWA WOT W BIEGU NA ORIENTACJĘ

26.04.2023
W DNIACH OD 21 DO 23 KWIETNIA 2023 R. ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ W BIEGACH NA ORIENTACJĘ. ORGANIZATORAMI BYŁA 11 MAŁOPOLSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ ORAZ UKS PATRIA MŁYNNE. W ZAWODACH WZIĘŁO UDZIAŁ 241 ZAWODNIKÓW Z  BRYGAD WOT ORAZ CENTRÓW SZKOLENIOWYCH WOT Z CAŁEJ POLSKI.
 
W wymagającym terenie pasma Beskidu Wyspowego oraz w Limanowej zawodnicy rywalizowali na następujących dystansach: bieg sprinterski, bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy. Trasy biegowe zlokalizowane były w parku miejskim w Limanowej oraz w partiach masywu Łysej Góry. W klasyfikacji generalnej reprezentanci 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali zwycięzcami Mistrzostw WOT w biegach na orientację, drugie miejsce przypadło 2 Lubelskiej Brygadzie OT, trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy 3 Podkarpackiej Brygady OT. W Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegach na Orientację wzięło udział 241 zawodników z  brygad WOT oraz Centrów Szkoleniowych WOT z całej Polski. Biegi na orientację to połączenie sprawności ruchowej z umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem a także prawidłowego odczytywania znaków kartograficznych. Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać wyznaczoną na mapie trasę meldując się w tzw. punktach kontrolnych za pomocą chipa. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, nie brakowało rodzin z dziećmi, a rywalizacja startujących była bardzo zacięta co podkreślali sami uczestnicy: Jak podsumowują uczestnicy mistrzostw - „trasa terenowa jest bardzo wymagająca, dużo zbiegów i podbiegów, w sprincie punkty kontrolne były blisko siebie natomiast za jeden najmniejszy błąd płaciło się wysoką cenę, czyli dyskwalifikację” -  mówi szer. Aneta z 4 WMBOT. Natomiast szer. Amelia z 19 NBOT zaznacza, że -  pierwszy raz miałam okazję biegać w terenie górskim, atmosfera była bardzo fajna, przyjaźni ludzie, każdy każdemu pomagał”.

                                                                                                                                               por. Adam TRĘBACZ
                                                                                                                                          Oficer Prasowy 11MBOT
Patria Młynne organizator części sportowej:

„Dziękujemy wszystkim 19 zespołom za przyjazd, udział i sportową atmosferę. Podziękowania dla 11 Małopolskiej BOT za owocną i zgodną współpracę podczas realizacji Mistrzostw. Podziękowania dla władz wojskowych i samorządowych na czele ze Starostą Limanowskim , Burmistrzem Miasta Limanowa i Wójtem Gminy Limanowa. Podziękowania kierujemy także Nadleśnictwu Limanowa za umożliwienie biegów w kompleksie leśnym Łysej Góry i właścicielom obiektu "Stacja narciarska "Limanowa Ski" S. Matląg za udostępnienie obiektu i terenu na rozegranie biegów leśnych. Podziękowania dla sponsorów klubu, którzy wsparli nasze zadanie, a są nimi Firmy "Elfach" M. Golonka, "Midrew" P. Michura, "Indeco" P. Wilczek. Dziękujemy także mediom : TV 28, limanowa.in  i Radio Kraków. Na koniec Zarząd Klubu składa wielkie podziękowania całemu sztabowi sędziowskiemu, wolontariuszom z klubu "Patria" Młynne i tym najmłodszym, którzy tak pięknie zaprezentowali się podczas  uroczystości otwarcia Mistrzostw WOT w BnO. Dziękujemy i ... zapraszamy w dn. 21-23.07.2023 na XX Jubileuszowe Międzynarodowe Zawody w BnO "Limanowa Cup", które odbędą się w Limanowej i okolicach. (www.limanowacup.pl )”.


 


Liczba wyświetleń: 933
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne