Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

II Gminny Konkurs Plastyczny „EKO- kartka wielkanocna”

05.04.2023
W roku szkolnym 2022/2023 odbył się II Gminny Konkurs Plastyczny „EKO- kartka wielkanocna” pod honorowym patronatem Wójta Gmina Limanowa. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki wielkanocnej z wykorzystaniem głównie surowców wtórnych. Głównymi celami konkursu było: kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zachęcanie dzieci do postaw proekologicznych, odkrywanie i promowanie dziecięcych uzdolnień plastycznych oraz rozwijanie kreatywności.
W drugiej edycji konkursu wzięło udział 40 uczestników z 11 szkół z terenu Gminy Limanowa: 22 dzieci z oddziałów przedszkolnych i 18 uczniów z klas 1-3. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: przedszkola i klasy 1-3 szkoły podstawowej. Komisja wyłoniła po trzech zwycięzców w każdej kategorii. Doceniając kreatywność oraz trud włożony w wykonanie prac, komisja postanowiła przyznać wszystkim pozostałym uczestnikom wyróżnienia.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym

Nagroda główna:
-Lena Szubryt - Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
·Wiktoria Wnęk – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
·Szymon Rosiek- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie

Kategoria II – uczniowie klas 1-3

Nagroda główna:
·Antoni Szubryt - Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
·Kinga Kulig - Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
-Julia Wojcieszczak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi

Dnia 04.04.2023 r., w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej, odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Podczas uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mordarce –  Paweł Ciuła, Wójt Gminy Limanowa-  Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół –  Edyta Król, Przewodniczący Rady Powiatu –  Józef Pietrzak, Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki –  Mateusz Pietrzak. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Limanowa –  Janowi Skrzekutowi, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Mordarce oraz firmie Tymbark-WMS Sp. z o.o. za ufundowanie nagród. Dziękujemy Staroście Limanowskiemu-  Mieczysławowi Urydze za możliwość podsumowania konkursu w Powiatowym Centrum Informacji w Limanowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym. Dbajmy wspólnie o kultywowanie tradycji i kształtujmy wśród dzieci postawy proekologiczne!
 
Koordynatorzy konkursu:

 Maria Salamon
 Klaudia Matyasik- Bieda

Liczba wyświetleń: 1036
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne