Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

GMINA KOŃCZY SPRZEDAŻ WĘGLA

14.04.2023
 
Urząd Gminy Limanowa informuje, że bazując na obecnie obowiązującym stanie prawnym z dniem 14 kwietnia kończy procedurę przyjmowania wniosków o zakup węgla, rozpoczynając jednocześnie proces podsumowania i zakończenia preferencyjnej sprzedaży opału.

 
W związku z tym faktem poniżej przedstawiamy kilka istotnych aktualnych informacji, związanych z końcową sprzedażą węgla przez samorząd.

 
Wszystkie osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o konieczności dokonania wpłaty za opał – proszone są o jak najszybsze jej uiszczenie. Nieprzekraczalny termin dokonania opłaty to 21 kwietnia b.r.
 
Prosimy również, aby te osoby które są na listach odbiorców węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o tym fakcie, ale jeszcze węgla nie odebrały ze składu – aby postarały się zrobić to jak najszybciej. Wydawanie węgla ze składów wszystkim wnioskodawcom będzie prowadzone do 29 kwietnia b.r.
 
Ze względu na bardzo duże dotychczasowe zainteresowanie zakupem węgla ze strony Mieszkańców oraz konieczność terminowej ewaluacji procedury preferencyjnej sprzedaży prowadzonej przez Urząd Gminy – informujemy, że potencjalne kolejne awizacje i transporty surowca z kopalni na gminne składy będą dokonywane dopiero na podstawie liczby zaksięgowanych wpłat od wnioskodawców. Jeśli w oparciu o ich ilość zostanie „uzbierany” odpowiedni tonaż konkretnego surowca o takiej wielkości, aby móc wysłać samochód na kopalnię po odbiór – wtedy będzie jeszcze sprowadzany opał z kopalni. W związku z tym istnieje również możliwość, że węgiel – na tym końcowym etapie dystrybucji przez samorząd – będzie dowożony, ale nie na wszystkie składy. W pierwszej kolejności jednak musimy wydać ten węgiel, który obecnie dowieziony jest na składy. Stąd też gorąco apelujemy do osób, które złożyły już wnioski i były informowane o konieczności dokonania wpłaty za węgiel, aby jak najszybciej to uczyniły.
 
Zwracamy się również z prośbą do osób, które złożyły wniosek o zakup węgla ale ostatecznie jednak rezygnują z niego, aby skontaktowały się w tej sprawie możliwie jak najszybciej z Urzędem Gminy. Nadmieniamy, że wycofanie się z zakupu węgla nie powoduje żadnych konsekwencji względem wnioskodawcy. Jest on tylko proszony o złożenie oświadczenia o rezygnacji z zakupu węgla na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Limanowa.
 
Informujemy również, że w ramach obecnie jeszcze prowadzonej sprzedaży węgla, Urząd Gminy nie będzie już sprowadzał ekogroszku. Na chwilę obecną jest dostępne jeszcze na składzie opału w Rupniowie dwie i pół tony tego rodzaju opału. Osoby, które składały wniosek na ekogroszek i są zainteresowane jego zakupem, proszone są o szybki kontakt z Urzędem.
 
Wszystkie powyższe informacje wiążą się z koniecznością formalnego zakończenia i rozliczenia preferencyjnej sprzedaży węgla przez Urząd Gminy Limanowa za okres grzewczy 2022/2023.
 
Wnioskodawcy, którzy nie dokonają do 21 kwietnia b.r. wpłaty za węgiel, utracą możliwość zakupu opału w okresie grzewczym 2022/2023.
 
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem pod numerami telefonów: 18 2630026, 18 2630045.
 
                                                                                                          /-/ Jan Skrzekut
 
                                                                                                          Wójt Gminy Limanowa


Liczba wyświetleń: 949
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne