Wsparcie finansowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi

30.03.2023
29 marca br. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Rabce Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup nowych samochodów pożarniczych dla ochotniczych straży Pożarnych. Wręczenia promes dokonał  II Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński.
Promesę dla OSP Stara Wieś odebrał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,  Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi Daniel Zagrodzki oraz skarbnik straży Grzegorz Szewczyk.

Na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 400.000,00 złotych  dla jednostki OSP Stara Wieś zostały zaplanowane środki z następujących źródeł:
- środki własne oraz samorządowe  – 200.000,00 złotych
- Środki finansowe NFOŚiGW/WFOŚiGW – 200.000,00 złotych

Po złożeniu odpowiedniego wniosku przez strażaków ochotników z Starej Wsi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, po podpisaniu stosownej umowy zostanie przyznane dofinansowanie w kwocie 200.000,00 złotych .

Do OSP z trzech małopolskich powiatów trafiło łącznie 9 mln zł
Powiat Limanowski: OSP Mszana Górna, OSP KSRG SZYK OSP Stara Wieś OSP Skrzydlna - łączna kwota dofinansowania 2,7 mln zł
Powiat Nowotarski: OSP Chochołów OSP Orawka OSP Spytkowice Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna - łączna kwota dofinansowania 4,1 mln zł
Powiat Tatrzański: OSP Suche OSP Gliczarów Dolny - łączna kwota dofinansowania 2,2 mln zł
Pieniądze te pozwolą na zakup 2 ciężkich, 6 średnich i 2 lekkich wozów strażackich .