Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Spotkania ze sztuką” – sukces uczennicy SP nr 2 w Starej Wsi

15.03.2023
Zuzanna Kita, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi została laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego ideą było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach, a zadaniem uczestników przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza. Do Fundacji PGE, organizatora konkursu, wpłynęło ponad 500 wyjątkowych interpretacji obrazów polskich artystów, wśród nich praca Zuzi, którą można teraz  podziwiać na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Uczennica otrzymała indywidualną nagrodę w postaci bonu Empik, a klasa, do której uczęszcza Zuzia miała możliwość udziału w wycieczce do Muzeum Narodowego w Krakowie i  uczestnictwa w lekcji muzealnej pt. ,, Czy woda jest niebieska, a jabłko okrągłe? O kolorach i kształtach w sztuce ‘’.

Organizator konkursu (https://fundacjapge.pl/ ) pokrył koszty transportu wycieczki oraz koszty uczestnictwa klasy wraz z opiekunami w lekcji muzealnej.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie, która z wielkim zaangażowaniem podjęła wyzwanie, tworząc niepowtarzalną interpretację obrazu ,,Wiatr halny” Stanisława Witkiewicza.
Małgorzata Opiela


Liczba wyświetleń: 119
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne