Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przekazanie placów pod budowę SP w Wysokiem oraz rozbudowę SP nr 2 w Siekierczynie

06.03.2023
W dniu 4 marca 2023 roku uroczyście przekazano place budowy inwestycji pn.: ,,Budowa i wyposażenie Szkoły Podstawowej w Wysokiem” i „Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie”, które są współfinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych.W wydarzeniu udział wzięli: Ryszard Terlecki – wicemarszałek Sejmu, Barbara Bartuś - Poseł na Sejm RP, Arkadiusz Mularczyk – wiceminister spraw zagranicznych, Jan Hamerski – Senator RP, Mateusz Małodziński wicewojewoda małopolski, Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński. Starostwo Powiatowe w Limanowej reprezentował Mieczysław Uryga - Starostwa Limanowski, Agata Zięba – wicestarosta i Wojciech Włodarczyk – członek Zarządu Powiatu.
Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele firm wykonawczych: Artur Janik JANEL z Barcic oraz Jan Wojtas Usługi Ogólnobudowlane z Siekierczyny. Nie mogło zabraknąć społeczności szkolnej obydwu placówek wraz z dyrekcją.Przypomnijmy, że w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład (Program Inwestycji Strategicznych) Gmina Limanowa otrzymała 22 865 000,00 zł dofinansowania na zadanie pn. „Rozbudowa i modernizacja  bazy oświatowej  na terenie Gminy Limanowa w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii”.

Głównymi  działaniami planowanymi do realizacji w ramach tego zadania są:
Zadanie częściowe nr 1: Rozbudowa, przebudowa, nadbudowa i  wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
Zadanie częściowe nr 2: Budowa i wyposażenie Szkoły Podstawowej w miejscowości Wysokie
Zadanie częściowe nr 3: Wykonanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych dla 15 oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Limanowa wraz z robotami towarzyszącymi
Zadanie częściowe nr 4: Wykonanie modernizacji i uruchomienie kotłowni dla 3 oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Limanowa
Zadanie częściowe nr 5: Wykonanie modernizacji oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Limanowa w zakresie: wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonania termoizolacji wraz z robotami towarzyszącymi.

Wójt Gminy Limanowa bardzo dziękuje wszystkim zaproszonym Gościom za udział w tym jakże ważnym, nie tylko dla społeczności wsi Wysokie i Siekierczyna, wydarzeniu i za wszelką pomoc na rzecz rozwoju Gminy Limanowa.

                                                                                                           

Liczba wyświetleń: 1426
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne