Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przedszkolaki w Bibliotece w Starej Wsi

06.03.2023
W miniony czwartek, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi miała wyjątkowych gości, bowiem przybyły do niej dwie klasy przedszkolaków „Oa” z wychowawczynią Angeliką Pałką oraz ,,Ob” z wychowawczynią Anną Szubryt ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi.

Większość dzieci była po raz pierwszy w bibliotece, dlatego też z ogromnym zainteresowaniem słuchały, jak Jacenty Musiał, dyrektor biblioteki wspólnie z Lidią Piegzą – bibliotekarką, mówili o historii biblioteki, roli książki i jej funkcji edukacyjno-czytelniczej. Dzieci zapoznano z regulaminem wypożyczania i zasadami  szanowania książek.  Ważne jest to, aby rodzicom uświadamiać o potrzebie czytania na głos dzieciom, przynajmniej 20 minut dziennie, co pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych. Książka ma ogromną moc oddziaływania na wiele dziecięcych zmysłów. Jest to ona także ważnym przyjacielem, szczególnie w dziecięcym okresie życia. Od najmłodszych lat trzeba dzieci wprowadzać w arkany korzystania z biblioteki, zwłaszcza, że instytucje kultury zawsze stoją otworem na potrzeby i oczekiwania najmłodszych czytelników.

Jak się okazało, przedszkolaki  bardzo lubią legendy polskie i znają doskonale ich bohaterów, dzięki organizowanemu w szkole konkursowi plastycznemu pt. „Poznajemy Polskie Legendy”. Celem konkursu było: popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, zapoznanie z polską literaturą, uwrażliwienie na sztukę i kształtowanie gustów czytelniczych i wyobraźni.
Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanej legendy  o Bazyliszku z książki  pt. „Legendy Polskie” (Wydawnictwa SKRZAT).  Dzieci  opisywały z pamięci głównego bohatera legendy i brały  udział w zgaduj-zgaduli, a niektórzy z najmłodszych zadziwiali  samodzielnym czytaniem.

Spotkanie odbyło się w bardzo radosnej atmosferze. Dzieciaki z uśmiechniętymi twarzami opuściły bibliotekę z zapewnieniem, że na pewno jeszcze nie raz do niej powrócą .


Liczba wyświetleń: 976
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne