Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Przedszkolaki kodują – myślenie trenują” – innowacja pedagogiczna w grupie 0b

29.03.2023
W grupie 0b od listopada realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Przedszkolaki kodują – myślenie trenują”. Kodowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, to ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Uczenie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów. Innowacja ta  jest odpowiedzią na wyżej wymienione potrzeby i zainteresowania dziecka. Ma ona na celu rozwój spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia i logicznego myślenia. Ponadto pozwala na trening pamięci i  rozwój umiejętności matematycznych. W czasie zajęć z kodowania przedszkolaki usprawniają rozwój analizy i syntezy wzrokowej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, uczą się odczytywać oraz rozumieć symbole i znaki, a także kształtują umiejętności społeczne, w tym współpracę w parach, w zespołach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach z kodowaniem, odczuwają radość i zadowolenia z pokonywania trudności, nabywają umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz rozbudzają swoją  inwencję twórczą i kreatywność.


Liczba wyświetleń: 495
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne