Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podpisanie umowy na dofinansowanie drogi Stare Rybie - Zimna Woda - Podgórze

14.03.2023
Ponad 10 mln zł trafi na inwestycje drogowe do samorządów z terenu powiatu limanowskiego. 13marca 2023roku II wicewojewoda Małopolski, Mateusz Małodziński, podpisał umowy z samorządowcami potwierdzające przyznanie dofinansowania w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

- Podpisane dziś umowy to blisko 8 km zmodernizowanych dróg. To rozwój dla mniejszych miejscowości. To szansa na lepsze i szybsze dotarcie do placówek oświatowych, ośrodków zdrowia, kościołów, miejsc pracy. Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg łączymy Małopolskę – mówił wczoraj drugi wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński. 
- Największe dofinasowanie w powiecie popłynie do gminy Limanowa. Prawie 2,9 mln zł z RFRD pozwoli na remont drogi gminnej nr 340486K Stare Rybie – Zimna Woda – Podgórze na odcinku o łącznej długości prawie 3,9 km -
dodaje  wicewojewoda Mateusz Małodziński. Umowę z ramienia gminy Limanowa podpisał wójt Jan Skrzekut oraz skarbnik Marcin Matras.

Przypomnijmy , że gmina Limanowa będąc po przetargu jest już gotowa do realizacji zadania. W szczególności polega ona na  robotach rozbiórkowych, robotach ziemnych, remoncie drogi, remoncie przepustów, zjazdów, odwodnienia, oznakowanie pionowe i poziomego i
zostanie wykonane przez Przedsiębiorstwo ZBD GROUP Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem ul. Jagodowa 61, 33-300 Nowy Sącz. 
Umowa została podpisana 24 lutego 2023r.przez prezes Katarzynę Chełmecką- Lech oraz wójta gminy Jana Skrzekuta w kontrasygnacie skarbnika gminy Marcina Matrasa.


Liczba wyświetleń: 865
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne