Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Oświadczenie w sprawie obrony czci i godności imienia Wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II

31.03.2023
 
Podczas posiedzenia XXIX sesji Rady Gminy Limanowa w dniu 30 marca 2023 r. radni gminy zdecydowali o przyjęciu w drodze aklamacji oświadczenia w sprawie obrony czci i godności imienia Wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II.
 
Poniżej prezentujemy treść oświadczenia: 
OŚWIADCZENIE Nr 1/2023
podjęte na sesji Rady Gminy Limanowa
w dniu 30 marca 2023 r.
 
 
      W  sprawie: obrony czci i godności imienia Wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II.
 
 
         My Radni Gminy Limanowa, w związku z medialnymi atakami i próbą zniesławienia świętego Jana Pawła II,  sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania Papieża Polaka i potępiamy działania szkalujące Jego Postać. Jan Paweł II był, jest i będzie wielkim autorytetem. Swoim życiem dał świadectwo wiary, dobroci  i patriotyzmu. Jest osobą wybitną i dla nas Polaków ogromnie ważną.Zasługi Jana Pawła II w obaleniu komunizmu i odzyskaniu przez Polskę wolności są niepodważalne.  W mrocznych czasach stanu wojennego i późniejszych latach 80, XX wieku Jego słowa niosły otuchę, wiarę i dawały nadzieję.Święty Jan Paweł II był niestrudzonym orędownikiem cywilizacji życia, pokoju  i nadziei. W swoim nauczaniu głosił uznanie godności człowieka, namawiał do dialogu, przebaczania, budowy ładu społecznego opartego na prawdzie i wolności. Pozostawił nam nieocenione dziedzictwo spisane na tysiącach stron publikacji oraz dzieł własnych, które są nie tylko obrazem Jego świętości, mądrości i patriotyzmu, ale i drogowskazem dla nas Polaków.   W uznaniu wielkich zasług Papieża Polaka, wyrażamy wdzięczność za cały Jego pontyfikat i apelujemy do wszystkich, aby swoją aktywną postawą stanęli w obronie czci  i dobrego imienia świętego Jana Pawła II.
 


Liczba wyświetleń: 688
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne