Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Najpopularniejszy Piłkarz i Trener 2022 roku

01.03.2023

W sobotę (25 lutego) odbyło się rozstrzygnięcie jubileuszowego XXV Plebiscytu na Najpopularniejszego Trenera i Piłkarza Ziemi Limanowskiej 2022. Uroczysta gala odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej.
Dyplomy oraz nagrody laureatom z terenu gminy Limanowa wręczył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.
Honorowy Patronat nad Plebiscytem tradycyjnie jak co roku  przyjął starosta limanowski Mieczysław Uryga. Patronat medialny sprawuje portal Limanowa.in, który wraz Limanowskim Podokręgiem jest współorganizatorem plebiscytu. Kandydaci w poszczególnych kategoriach zostali ustaleni przez poszczególne kluby i Zarząd LPPN. Decyzją limanwoskiego podokręgu głosowanie trwało do 25 stycznia na portalu Limanowa.in.Poniżej prezentujemy nagrodzonych w poszczególnych kategoriach:

Najpopularniejszy piłkarz IV i V ligi w 2022 roku 
1. ARTUR MATRAS (Sokół Słopnice) 
2.TOMASZ KUREK (Orkan Szczyrzyc) 
3. DOMINIK JASICA (Sokół Słopnice) 
 
Najpopularniejszy piłkarz klasy okręgowej w 2022 roku 1. KRZYSZTOF WIELEK (Słomka Siekierczyna) 
2. PIOTR LACH (Turbacz Mszana Dolna) 
3.ŁUKASZ PIETRZAK (Krokus Przyszowa) 
 
Najpopularniejszy piłkarz klasy "A" i "B" w 2022 roku 
1. MARCIN ŻUREK (Ostra Olszówka Raba Niżna) 2. SYLWESTER BULANDA (LKS Mordarka) 
3. MAREK ŚLAZYK (Sokół II Słopnice) 
 
Najpopularniejszy trener  IV i V ligi w 2022 roku 

PAWEŁ ZEGAREK (Limanovia) 
 
Najpopularniejszy trener  klasy okręgowej w 2022 roku 
ZBIGNIEW TWARÓG (Słomka Siekierczyna) 

 
Najpopularniejszy trener klasy "A" i "B" w 2022 roku 
MACIEJ POTACZEK (Ostra Olszówka Raba Niżna) 
 
Najpopularniejszy  trener  grup młodzieżowych w 2022 roku 1. ADRIAN MRÓZEK (AP Mam Talent Limanowa) 
2. DAWID SUŁKOWSKI (LKS Mordarka) 

3. ALEKSANDER KOŻUCH (Krokus Przyszowa)  

Ponadto decyzją Zarządu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej przyznano  również tytuł drużyny roku, piłkarskich talentów i działaczy roku.
Drużyna Roku – seniorzy – Zalesianka Zalesie – V Liga

W sezonie 2021/2022 seniorzy LKS Zalesianki spisywali się rewelacyjnie w klasie okręgowej. Przegrali tylko 2 spotkania. We wszystkich meczach zdobyli 65 bramek, tracąc przy tym 28 goli– to jest najlepszy wynik w całej lidze.  Dzięki takiej skuteczności zgromadzili 48 punktów i zapewnili sobie historyczny awans do V ligi.
W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokregu Limanowa także spisali się znakomicie. Po wygranych z Jodłownikiem, Orkanem Szczyrzyc i Limanovią dotarli do finału, w którym po emocjonującym spotkaniu, po rzutach karnych pokonali Wierchy Pasierbiec. A teraz wiosną 2023r. zmierzą się w kolejnej rundzie z Wieczystą Kraków
 
Drużyna Roku – młodzieżowa – APMT Limanowa

Najważniejsze osiągnięcia drużyny APMT Limanowa w roku 2022:
6 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bielik Cup w Krakowie
I miejsce w Turnieju Wisła Cup w Czarnym Dunajcu
9 miejsce w grupie Champions na Turnieju U9 Classic Pfingst w Kolonii.
3 miejsce na Turnieju Summer Cup w Nowym Sączu
1 miejsce w Turnieju Mieleckiego Gryfa w Mielcu
2 miejsce w Turnieju „Małopolski Minimundial” w Limanowej
2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju API CUP w Zakopanem
I miejsce w Turnieju „Limanowski Minimundial”
I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Smoka w Krakowie (4 wygrana z rzędu)
I miejsce w grupie Złotej turnieju Cutline Cup w Szalowej
I miejsce w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Limanowa
 
Talenty piłkarskie Ziemi Limanowskiej w roku 2022:

 1. Szymon Majeran (Harnaś Tymbark, Limanovia, Wierchy Rabka, NKP Podhale Nowy Targ)
W wieku 7 lat Szymon rozpoczął karierę piłkarską w klubie Harnaś Tymbark. Będąc młodzikiem, przez rok był na wypożyczeniu w Sandecji Nowy Sącz. Po powrocie do klubu został zauważony przez Limanovię do której przeniósł się w wieku trampkarza. W Limanovii , jako napastnik grał w juniorach młodszych, juniorach starszych, a nawet zaliczył kilka świetnych występów w seniorach. W 2020 rok stał się zawodnikiem Wiechów Rabka, a w obecnym sezonie występuje w barwach Podhala Nowy
2. Paweł Kulig (Wierchy Pasierbiec/MKS Limanovia)
Swoją przygodę z piłką nożną Paweł rozpoczął w klubie LKS Wierchy Pasierbiec. Po kilku latach zmienił klub na MKS Limanovia. Mając 14 lat zaczął uczyć się w szkoły sportowej w Tarnowie, gdzie mógł więcej trenować i szybciej się rozwijać. Jako junior często był zapraszany na treningi drużyny seniorów Limanovii, w której jesienią udało mu się zagrać kilka spotkań i strzelić kilka bramek.
3. Łukasz Czachura (Mordarka/MKS Limanovia)
Łukasz rozpoczął przygodę z piłką nożną w wieku 6 lat, czyli dokładnie w roku Euro, które odbywało w Polsce i na Ukrainie. Systematycznie uczestniczył w treningach klubu z Mordarki. Po kilku latach zauważony został przez trenerów MKS Limanovia, którzy chętnie widzieliby go w swojej drużynie. W roku 2020 oficjalnie stał się zawodnikiem limanowskiej drużyny. W chwili obecnej występuje w drużynie juniorów młodszych na pozycji środkowego obrońcy. W roku 2022 został powołany na konsultację szkoleniową MZPN rocznika 2006 oraz był na testach w Cracovii.
4. Oliwier  Mrożek (MKS Limanovia)
   Obecnie juniorzy starsi oraz młodsi MKS  w sezonie 2021/2022 występował w CLJ u 15 w drużynine Cracovii. Pozycja środkowy pomocnik , lewy wahadłowy. Reprezentował kadrę MZPN w kat 2006
5. Szymon Żelasko (MKS Limanovia)
   Ciągle w kadrze MZPN, testowany przez Legia Warszawa, Wisła Kraków, |Cracovia Kraków . Pozycja lewy obrońca . Zdobywca Mistrzostwa Polski w Pucharze Prezesa
6. Hubert Olejarz (AP Mam Talent Limanowa/Fundacja Akademia Sandecja)
Wychowanek AP Mam Talent Limanowa. Obecnie jest zawodnikiem  Fundacji Akademia Sandecja. Znajduje się także w Kadrze Małopolski U13. Jest uczestnikiem Akademii Młodych Orłów. W roku 2022 został zdobywcą tytułu króla strzelców w turnieju halowym "Małopolska Zima" organizowanym przez MZPN. Jego drużyna zajęła też 3 miejsce na Młodzieżowych  Mistrzostwach Polski w Futsalu, gdzie występował w barwach SMS Akademia Piłkarska Reisa Ślesin. Trenerzy prowadzący Huberta od początku jego kariery to: Kamil Musiał, Kamil Kruczek,  Adam Ciastoń i  Bartłomiej Damasiewicz
7. Błażej Ślazyk (MKS Limanovia)
Błażej to obiecujący, młody zawodnik MKS Limanovii. Jest mocnym punktem limanowskiego zespołu występującego w Małopolskiej Lidze Młodzików. Często był zapraszany na testy, m.in. do Lecha Poznań, Wisły Kraków, Cracovii i Legii Warszawa. Wielokrotnie powoływany na konsultacje kadr Małopolski i uczestniczący w wielu turniejach.
 8. Piotr Palacz (Sokół Słopnice/Sandecja Nowy Sącz)
Piotr Palacz przygodę z piłką nożną zaczął wieku 7 lat w Sokole Słopnice. Następnie w wieku 11 lat przeszedł do Sandecji Nowy Sącz, gdzie gra do dzisiaj. Ponadto uczy się w Liceum Sportowym w Nowym Sączu. Z Sandecją  grał w Centralnej Lidze Juniorów U-15 przez dwa sezony. Jako junior młodszy wywalczył 1miejsce w pierwszej małopolskiej lidze juniorów w tym sezonie.
9. Wiktoria Kocoń – AP Mam Talent Limanowa
Wiktoria Kocoń zaczynała swoją przygodę w grupie szkolnej w Kamionce Małej i po kilku latach treningów należy już do liderów kadry APMT 2013! Przykładem jak zdolna i obiecująca jest ta zawodniczka był jej występ w drużynie APMT podczas Limanowskiego Mini Mundialu, w którym została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Jesienią Wiktoria została powołana na konsultację Kadry Małopolski dziewcząt rocznik 2010-2011. O Wiktorii Kocoń , po jej świetnym występie na limanowskim Mini Mundialu na stronie MZPN pisał obecny na turnieju wiceprezes MZPN – Jerzy Nagawiecki: „…Tytuł najlepszego gracza zawodów przypadł Wiktorii Kocoń, dziewczynce obdarzonej wielkim futbolowym talentem, znakomicie poruszającej się po boisku, wzorowo panującej nad futbolówką, umiejętnie prowadzącej akcje, po prostu grającej z klasą. Ten niewątpliwy talent, który wymaga zapewne dalszego szlifowania, polecamy bacznej opiece szkoleniowcom opiekującym się żeńskimi reprezentacjami województwa”.
10. Bartłomiej Sobczak – Harnaś Tymbark
 Bartek swoją karierę piłkarską rozpoczął 9 lat temu w klubie Harnaś Tymbark, w którym  występuje do dzisiaj.  W klubie gra na pozycji środkowego obrońcy.
11. Kacper Talar – (Uran Łukowica/Sandecja Nowy Sącz)
Kacper to wychowanek Uranu Łukowica. Od 5 lat regularnie występuje w Sandecji Nowy Sącz (aktualnie liga makroregionalna CLJ juniorów starszych). Za  największy dotychczasowy sukces należy uznać  pierwszy profesjonalny kontrakt oraz występy na treningach w pierwszej drużynie Sandecji.
12. Kinga Król (Uran Łukowica)
Kinga ,to kapitan zespołu kobiet w IV lidze. Sport traktuje jako hobby. Gra w piłkę nożną od prawie 8 lat, oprócz tego gra też w tenisa stołowego i jeździ na motorze. Jest bardzo zaangażowana i systematyczna.
13. Dawid Haras (Turbacz Mszana Dolna)
Wychowanek Zenitu Kasinka Mała, obecnie Turbacz Mszana Dolna. Zawodnik grający na pozycji prawego obrońcy. Mimo młodego wieku jest już doświadczonym zawodnikiem , regularnie występując w pierwszej drużynie seniorów Turbacza. Na boisku cechuje go duże zaangażowanie oraz wola walki.
 
Działacz Roku 2022:
1. Mariusz Tokarczyk (Uran Łukowica)
Prezes Uranu Łukowica i koordynator certyfikowanej szkółki piłkarskiej. W klubie z Łukowicy funkcjonuje aż 11 drużyn piłkarskich. Mariusz Tokarczyk w 2022 roku zorganizował m.in. I edycję Memoriału Rudolfa Pająka (trzydniowy turniej piłkarski dla dzieci z udziałem 52 drużyn z południa Polski), wyjazd drużyny młodzików na największy na świecie turniej dzieci i młodzieży  GOTHIA CUP w szwedzkim Goteborgu, obóz piłkarski pn. „Górska Przygoda” w Poroninie dla grupy 30 dzieci,  cykl turniejów halowych O Puchar Wójta Gminy Łukowica z udziałem 40 drużyn, Wigilię Klubową dla 300 osób, oraz Turniej Futsalu Kobiet. Ważnym wydarzeniem potwierdzającym wysokie standardy pracy w klubie było otrzymanie przez LKS Uran Łukowica Srebrnego Certyfikatu PZPN w grudniu 2022 roku.
 2. Mirosław Zięba (Gorce Kamienica)
Prezesem  Gorców Kamienica został w 2018r. Na uwagę zasługuje fakt, że od 12 lat jest także czynnym zawodnikiem tego klubu. Szybko udało mu się zaaklimatyzować także w  roli prezesa klubu i sprawnie ogarniać różne aspekty. Duża część pracy jaką udało mu się już wykonać spotyka się z pozytywnym odzewem wśród środowiska Gorców.  W klubie pełni także rolę trenera grup młodzieżowych, a więc mówiąc krótko – działa na wielu płaszczyznach. Celem na chwilę obecną jest na pewno  utrzymanie drużyny seniorów w klasie okręgowej,  a także dalsza, konstruktywna praca z młodzieżą.
 Działacz Roku 2022 – wyróżnienia
1. Michał Bugański (AKS Ujanowice)
Związany z AKS Ujanowice od początku istnienia Klubu. Najpierw jako bramkarz zespołu juniorów, a później seniorów. Od 2010 r. w Zarządzie AKS Ujanowice, najpierw jako zwykły Członek Zarządu, później Sekretarz Klubu. W 2019 roku wybrany na Prezesa AKS Ujanowice, którą to rolę pełni do dziś.
 2. Kamil Musiał (AP Mam Talent Limanowa)
W Akademii Piłkarskiej MAM TALENT Limanowa jest od 2017 roku. Swoją przygodę z treningiem piłki nożnej zaczął w grupach młodzieżowych LKS Płomień oraz Akademii Sandecja Nowy Sącz. Od roku 2019 jest koordynatorem organizacyjnym całej Akademii. Jego najważniejszym celem w pracy jako koordynatora było zapewnienie zawodnikom odpowiednich warunków do treningów i meczów, stąd powstała baza APMT Limanowa. Poza tym wdrożył szeroki projekt pod nazwą Akademia Przedszkolaka, która skupia obecnie 18 oddziałów przedszkolnych. Jego celem na przyszłość jest nieustanny rozwój APMT Limanowa do tego stopnia by stała się liderem w regionie w poziomie szkolenia dzieci i młodzieży. 3. Mariusz Stach (Starówka Stara Wieś)
We wrześniu 2016 r objął funkcję prezesa w klubie Starówka Stara Wieś. To był trudny czas dla klubu, który praktycznie nie istniał w rozgrywkach Podokręgu Limanowa.  W sezonie 2017/2018 udało się zgłosić do rozgrywek drużynę juniorów. W kolejnych latach Starówka skompletowała drużynę seniorów, która przez kilka kolejnych lat grała w limanowskiej klasie B. W sezonie 2021/2022 drużyna awansowała do klasy A, w której wiosną walczyć będą o utrzymanie. Cieszy to, że dzięki staraniom prezesa Mariusza i kilku innych młodych działaczy, obok seniorów grają także juniorzy starsi. Obecny rok to próby utworzenia kolejnej drużyny  młodzieżowej klubu ze Starej Wsi.
„Z perspektywy lat ubiegłych najgorzej było zacząć, teraz w klubie mamy młodych zaangażowanych działaczy, co znacznie ułatwia działania i rozszerza możliwości. Tak swą obecną pracę w roli prezesa klubu ocenia Mariusz Stach. 

Liczba wyświetleń: 1191
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne