Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

LONDON WEEK - w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

07.03.2023
 
W dniach 13.02÷20.02 2023r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu  odbył się trwający cały tydzień konkurs „London Week”.  
Konkurs realizowany był z wykorzystaniem materiałów firmy „Didacto”, która zajmuje się organizacją ogólnopolskich projektów językowych. Koordynatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Joanna Janota.  
           
Przez cały tydzień trwania konkursu, uczniowie zaznajamiali się z najciekawszymi faktami o mieście Londynie, oraz poznawali najciekawsze miejsca związane z jego historią. Technicznie konkurs polegał na codziennym skanowaniu kodów QR, czytaniu informacji przedstawianych na aktualizowanej gazetce, oraz oglądaniu filmów związanych z Wielką Brytanią. Przez 5 dni uczniowie mogli podziwiać wystawę ,,Londyn jakiego nie znacie” przygotowaną przez Panią Joannę, mieli również okazję spróbować słodyczy, ciastek i ciasteczek angielskich oraz wypić prawdziwą angielską herbatkę.  Konkurs był nietypowy i innowacyjny ze względu na swoją formę. Jak podkreśla organizatorka „musiało być nietypowo i ciekawie, ponieważ zależało mi na rozbudzeniu ciekowości uczniów oraz pokazaniu im że telefon może być nie tylko formą rozrywki ale i kopalnią wiedzy”.
Finał konkursu odbył się w poniedziałek 20.02.2023 i towarzyszyły mu silne emocje. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 14 pytań dotyczących informacji, które publikowane były w ciągu minionego tygodnia, liczył się czas i poprawność odpowiedzi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Były ogromne emocje, adrenalina, dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Opracowała;
Joanna Janota
 
 
 

Liczba wyświetleń: 874
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne