Konkurs plastyczny pt. „Poznajemy polskie legendy" zorganizowany w SP nr 1 w Starej Wsi

21.03.2023
 W oddziałach przedszkolnych SP nr 1 w Starej Wsi  został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Poznajemy polskie legendy" skierowany do wszystkich chętnych dzieci  przedszkola. Miał on na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez lekturę polskich  legend, zachęcanie do czytania, popularyzację działań plastycznych, a także  rozwijanie radości tworzenia i odkrywania możliwości własnych dziecka.
Zadaniem konkursowym było stworzenie z pomocą rodziców, rodzeństwa ilustracji do wybranej legendy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, powstało wiele ciekawych i wyjątkowych prac plastyczno – technicznych. Łącznie do koordynatora konkursu wpłynęły 34 prace, wykonane różnymi technikami i na zróżnicowanym poziomie.
Komisja konkursowa w składzie Paulina Wygoda i  Agnieszka Mamak - Golonka oceniła prace i przyznała  trzy równorzędne I,II,III  miejsca oraz wyróżnienia.

I miejsce :
Mikołaj Liszka           grupa 0b
Wojciech Liszka        grupa 0d
Aleksandra Mamak    grupa 0a

II miejsce :
Kacper Czaja             grupa 0a
Gabriel Postrożny       grupa 0a
Lena Sąsiadek            grupa 0c

III miejsce :
Lena Majda             grupa 0b
Szymon Sekuła       grupa 0b
Weronika Setlak      grupa 0a

Wyróżnienia :
Fabian Król               grupa 0b
Karol Mąka               grupa 0c
Lena Sikoń               grupa 0d
Dorota Szewczyk      grupa 0a
Maria Wojcieszak     grupa 0a
Milena Zoń                grupa 0b

Pozostałe również piękne i kreatywne prace konkursowe wykonali:
grupa 0a:  Nadia Miśkowicz, Maja Zelek, Mateusz Ziemianek;
grupa 0b: Magdalena Białoń, Bartłomiej Bieda, Antonina Dutka, Judyta Golonka, Marcel Młynarczyk, Alicja Odziomek, Szymon Postrożny, Martyna Rodzińska, Ksawery Rosiek, Adam Staszak;
grupa 0c: Emilia Król, Kamila Mamak, Marcel Staszak, Martyna Szumilas;
grupa 0d: Liliana Bieda, Tomasz Szumilas

Laureaci, a także wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, zakupione ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2022/2023.
Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy zmobilizowali dzieci i współtworzyli prace konkursowe.