Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Kochamy naszą planetę” –Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej w Pisarzowej

29.03.2023
Światowy Dzień Wody to święto obchodzone 22 marca.W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 wykonali plakaty zawierające wiele ciekawych informacji na temat wody.Plakaty te przygotowano pod hasłami:,,Woda wokół nas”, ,,Znaczenie wody w życiu człowieka”, ,,Sposoby oszczędzania wody” oraz ,, Źródła zanieczyszczenia wody”.Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 przygotowywali wspólnie tematyczne plakaty i prace plastyczne, dzięki czemu zapoznali się ze znaczeniem wody w życiu człowieka oraz sposobami jej oszczędzania. Zdobyta wiedza, a także umiejętności plastyczne zostały zaprezentowane w holu szkoły, gdzie mogą być podziwiane przez całą społeczność szkolną.Na zakończenie obchodów Dnia Wody zostało wykonane wspólne zdjęcie dzieci ubranych na niebiesko, co było symbolem czystej wody wokół nas.Podczas obchodów zrealizowano również zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” z modułu 3.Prowadząc takie działania, można już od najmłodszych lat uczyć dzieci i młodzież oszczędzania wody i pokazać, jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.


Liczba wyświetleń: 941
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne