KAŻDE SPOŁECZEŃSTWO ABY DOBRZE FUNKCJONOWAĆ, ROZWIJAĆ SIĘ POTRZEBUJE AUTORYTETÓW - felieton

24.03.2023
KAŻDE SPOŁECZEŃSTWO ABY DOBRZE FUNKCJONOWAĆ, ROZWIJAĆ SIĘ POTRZEBUJE AUTORYTETÓW      -     Felieton Janiny Firlej

"Musicie być mocni.
Drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara!
Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni!
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów.
Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego!
Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć…
Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…"

Przyzwoitość nakazuje, aby podkreślić ,że to dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II , a także dzięki bezpośrednim gestom wsparcia swoich rodaków w tej części świata powiał wiatr, który zmiótł komunizm,otworzył drzwi dla niepodległej wolnej Polski i innych krajów bloku wschodniego.
Odegrał też ogromna rolę w wejściu Polski do Struktur Unii Europejskiej ,wspierając nasz kraj na arenie międzynarodowej w trakcie procesu akcesyjnego jak również nawołując Polaków do referendum dotyczącego wejścia Polski do Struktur Unii Europejskiej, które odbyło się w 2003 roku. Święty Jan Paweł II wniósł wielki wkład w dzieje Polski, Europy i świata.
Zasługuje na szczere uznanie, szacunek i pamięć. Pielęgnowanie pamięci jest zadaniem dla nas wszystkich.

Ojcze święty jesteśmy z Tobą Pamiętamy spotkania Twoje słowa kierowane do nas
9-tego marca 2023r. Sejm Rzeczpospolitej przyjął Uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała głosi m.in. medialna haniebna nagonka jest próbą skompromitowania św. Jana Pawła II. Materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści!
Już 11-marca droga elektroniczną do wszystkich Sejmików Województwa trafiły petycje Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II Sejm zachował się jak trzeba (przypominają słowa Inki).Za uchwałą głosowało 271 posłów 43 było przeciw 4 osoby wstrzymały się od głosu 142-ch parlamentarzystów nie głosowało.
Sejm Rzeczpospolitej zdecydowanie potępił medialną haniebna nagonkę opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest wielki człowiek,syn narodu Polskiego najwybitniejszy Polak w historii, umiłowany Papież całego świata chrześcijańskiego.
Oto słowa kierowane do nas ,, Musicie być wierni, musicie być mocni wiarą, nadzieją i miłością” - te słowa nas obowiązują w dzisiejszej rzeczywistości.

Polacy wyrażają swój sprzeciw wobec kłamliwych ataków na św. Jana Pawła II.
Organizują marsze w całej Polsce św. Jan Paweł II jest naszym autorytetem.
Jego nauczanie jest naszym bogactwem, będziemy go bronić, aby odeprzeć kłamliwe ataki. Nie godzimy się na plugawienie naszej wiary, naszych wartości i godności św. Jan Paweł II. Jako Polacy rodacy Papieża nie możemy milczeć, naszym obowiązkiem jest kontynuowanie i wprowadzenie w życie najwyższych wartości i godności człowieka, których bronił Papież.
W zadumie zwróćmy się do niego słowami – gromadziłeś nas wokół siebie , jesteśmy z Tobą i przy Tobie, wszyscy twoi rodacy w naszej wspólnej Ojczyźnie, rodacy na obczyźnie, także Ci, do których pielgrzymowałeś.

Byłeś z nami podróżowałeś do wielu krajów bo nas wszystkich kochałeś. Pamiętamy, też Cię kochamy. Nadal jesteś z nami nie wizualnie ale duchowo.
Drugiego kwietnia to ważna data, to już 18-sta rocznica odejścia Papieża na drugą stronę życia o godzinie 21:37.
W tym dniu zapalamy znicz przy pomniku św. Jana Pawła II i tym sposobem łączymy się w naszej Ojczyźnie i mówmy : |nie kompromitujcie naszych wartości nie róbcie krzywdy św. Jana Pawła II to boli cały świat chrześcijański. Dlatego go niszczycie, co złego Wam uczynił ?”
Szanowny czytelniku moich felietonów zapraszam do refleksji, przemyśleń, bądźmy razem z umiłowanym Polakiem św. Janem Pawłem II.
Proponuje uczcijmy tą wyjątkową rocznice tak jak podpowiada nam serce .
Serdecznie pozdrawiam
Janina Firlej