Gmina przedłuża termin składania wniosków na zakup węgla

06.03.2023
Gmina Limanowa wciąż prowadzi drugą turę sprzedaży węgla. Na chwilę obecną wydłużony został termin składania wniosków do końca marca b.r.
Zgodnie z ustawą o preferencyjnym zakupie paliwa stałego dla gospodarstw domowych, węgiel sprzedawany jest w dwóch transzach: do 31 grudnia 2022 r. i od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

W przypadku gdy do 31 grudnia ubiegłego roku wnioskodawca nie dokonał zakupu opału, węgiel „przechodzi” na drugą, tegoroczną transzę. Łącznie można zakupić do 3 ton surowca na jedno gospodarstwo domowe.

Wnioski można składać w wersji papierowej w Urzędzie Gminy lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Przypominamy, że do preferencyjnego zakupu węgla uprawnieni są tylko ci mieszkańcy gospodarstw domowych, które otrzymały dodatek węglowy.
Na dzień 1 marca 2023 r. Gmina Limanowa sprowadziła i sprzedała dla swoich mieszkańców blisko 2000 ton węgla. Obsłużonych jak dotąd zostało 1050 gospodarstw domowych.
Ze względu na bardzo duże, ciągłe i niesłabnące zainteresowanie zakupem węgla, Gmina Limanowa – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – podjęła decyzję o aneksowaniu podpisanej z Tauron Wydobycie S.A. umowy, które zwiększy pulę węgla jaka zostanie sprowadzona i przeznaczona do dystrybucji.
 Wszystkie te osoby/gospodarstwa domowe, które wciąż są zainteresowane zakupem węgla – ze względów logistycznych i organizacyjnych – gorąco prosimy o niezwłoczne składanie wniosków.

Wnioski oraz instrukcja zakupu węgla poniżej: