Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina przedłuża termin składania wniosków na zakup węgla

06.03.2023
Gmina Limanowa wciąż prowadzi drugą turę sprzedaży węgla. Na chwilę obecną wydłużony został termin składania wniosków do końca marca b.r.
Zgodnie z ustawą o preferencyjnym zakupie paliwa stałego dla gospodarstw domowych, węgiel sprzedawany jest w dwóch transzach: do 31 grudnia 2022 r. i od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

W przypadku gdy do 31 grudnia ubiegłego roku wnioskodawca nie dokonał zakupu opału, węgiel „przechodzi” na drugą, tegoroczną transzę. Łącznie można zakupić do 3 ton surowca na jedno gospodarstwo domowe.

Wnioski można składać w wersji papierowej w Urzędzie Gminy lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Przypominamy, że do preferencyjnego zakupu węgla uprawnieni są tylko ci mieszkańcy gospodarstw domowych, które otrzymały dodatek węglowy.
Na dzień 1 marca 2023 r. Gmina Limanowa sprowadziła i sprzedała dla swoich mieszkańców blisko 2000 ton węgla. Obsłużonych jak dotąd zostało 1050 gospodarstw domowych.
Ze względu na bardzo duże, ciągłe i niesłabnące zainteresowanie zakupem węgla, Gmina Limanowa – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – podjęła decyzję o aneksowaniu podpisanej z Tauron Wydobycie S.A. umowy, które zwiększy pulę węgla jaka zostanie sprowadzona i przeznaczona do dystrybucji.
 Wszystkie te osoby/gospodarstwa domowe, które wciąż są zainteresowane zakupem węgla – ze względów logistycznych i organizacyjnych – gorąco prosimy o niezwłoczne składanie wniosków.


Wnioski oraz instrukcja zakupu węgla poniżej:


Liczba wyświetleń: 876
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne