Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Cuda Wianki z wytłaczanki" - rozstrzygnięcie konkursu oraz pokunkursowa wystawa

03.03.2023
Uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Artystycznego CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy prac w PCIT w Limanowej.
 
3 marca 2023 r. w budynku Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miało miejsce podsumowanie Powiatowego Konkursu Artystycznego CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu.
Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa.
Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej obecni byli: Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa oraz Mateusz Pietrzak – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki  Powiatu Limanowskiego.
Głównymi celami konkursu było pobudzenie uczniów klas młodszych do kreatywności i twórczego działania, rozwój umiejętności manualnych dzieci i młodzieży szkolnej oraz ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych. Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach tematycznych, w dwóch kategoriach wiekowych.
Na konkurs CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI wpłynęło 196 prac z 38 szkół podstawowych. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Pomysłowość małych artystów, a także precyzja konkursowych wykonań bardzo mile zaskoczyły jury, które postanowiło nagrodzić i wyróżnić w konkursie 47 uczestników.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:
KATEGORIA: Zwierzęta
Uczniowie klas 1-3
I miejsce – Michał Pająk ; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
II miejsce – Alicja Staniszewska  ; Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zawadce
III miejsce – Kacper Król ; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach
WYRÓŻNIENIE:
Aleksandra Pucia ; Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu
Maksymilian Kurzeja ; Szkoła Podstawowa w Młynnem
Anna Karcz ; Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krasnem – Lasocicach



Uczniowie klas 4-6
I miejsce – Agnieszka Król ; Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Roztoce
II miejsce – Milena Wiśniowska ; Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach
III miejsce – Hubert Orzeł ; Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
WYRÓŻNIENIE:
Emilia Kutaj ; Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Sadek – Kostrza w Sadku
Kacper Potaczek ; Szkoła Podstawowa im. Wł. Orkana w Niedźwiedziu
Mateusz Czachurski ; Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu
 
KATEGORIA: Postacie, roboty
 
Uczniowie klas 1-3:
I miejsce - Miłosz Zięba  ; Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie
II miejsce – Dominik Atlas ; Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zawadce
III miejsce – Szymon Fiedor ; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
WYRÓŻNIENIA:
Anna Zelek; Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej
Marcelina Król ; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach
Anna Zając – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku
Uczniowie klas 4-6
I miejsce – Katarzyna Zelek ; Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej
II miejsce – Kamil Wojcieszak ; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach
III miejsce – Mateusz Czepiel ; Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach
WYRÓŻNIENIE:
Adrian Cabała ; Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu

 

KATEGORIA: Pojazdy
 
Uczniowie klas 1-3:

I miejsce –Dominik Kruczek ; Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu
II miejsce – Piotr Biel ; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
III miejsce – Piotr Matląg ; Szkoła Podstawowa w Młynnem
Uczniowie klas 4-6:
I miejsce – Miłosz Wiśniowski ; Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach
II miejsce – Jakub Zabajewski ; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Słopnicach
III miejsce – Krystian Faron ; Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie
WYRÓŻNIENIA:
Adam Pająk ; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
Szymon Pach ; Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
 


KATEGORIA: Sztuka użytkowa
 
Uczniowie klas 1-3:
I miejsce – Piotr Ślazyk ; Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach

II miejsce – Gabriela Knapik  ; Szkoła Podstawowa im. St. Wyspiańskiego w Rupniowie
III miejsce – Olga Karpierz  ; Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
WYRÓŻNIENIE:
Antonina Golonka ; Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej
Amelia Czachurska ; Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu
Uczniowie klas 4-6:
I miejsce – Julita Sobczak ; Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku
II miejsce – Maksymilian Król ; Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu
III miejsce – Julia Banach ; Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach
WYRÓŻNIENIE:
Łucja Garncarczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. 1PSPAK w Szczawie
 
KATEGORIA: Budowle, makiety
 
Uczniowie klas 1-3:
I miejsce – Bartosz Sewielski ; Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu
II miejsce – Kacper Mirzyński ; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłowniku
III miejsce – Lena Tomaszek  ; Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przyszowej
WYRÓŻNIENIE:
Zofia Iwan ; Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Roztoce
Lena Gąsiorek ; Szkoła Podstawowa im. St. Wyspiańskiego w Rupniowie
Uczniowie klas 4-6:
I miejsce - Karolina Gałecka ; Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej

II miejsce – Michał Wiktor  ; Szkoła Podstawowa im. Wł. Reymonta w Pasierbcu
III miejsce -  Patryk Franczyk ; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem


 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu na czele ze Starostą Mieczysławem Urygą, Gminie Limanowa na czele z Wójtem Janem Skrzekutem za ufundowanie nagród oraz sponsorom – firmom:
- Laskopol Roman Dudek,
- Plastuś Halina Zapała,
- Karczma Matras Katarzyna i Piotr Matras,
- Doratex Zbigniew Szewczyk,
- GM MEBLE Grzegorz Mucha,
- Kulinar Agnieszka Puch,
- F.H.U Wilczek Dariusz Wilczek,
- Jackówka Zdzisław Puch,
- F.P.U.H. Joniec Mieczysław Joniec,
- Tymbark – Maspex sp. z o.o.
oraz  Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu.

Pokonkursowa wystawa prac laureatów konkursu, jest dostępna w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej od 1-31.03.2023r.  Serdecznie zapraszamy!

Liczba wyświetleń: 1624
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne