Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Brońmy Św. Jana Pawła II Papieża Naszego Rodaka oraz wartości Kościoła-felieton Janiny Firlej

13.03.2023
 „Nie lękajmy się. Stoją za nami wieki wspaniałej tradycji i świetnych zwycięstw.
Stoją za nami wielcy Polacy, nasi śpiący rycerze, którzy będą przy nas w chwili próby.
Bądźmy dla siebie nawzajem źródłem siły i oparciem.
Nie pozwólmy zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężajmy
Przyszłość Polski zależy od was. I musi od was zależeć
Niech zstąpi Duch Twój odnowi oblicze ziemi ,Tej ziemi ,
To jest moja matka, ta ziemia, To jest moja matka ,ta Ojczyzna”

Św. Jan Paweł II
 
Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i świata. Był to człowiek pokoju i nadziei. Wskazywał każdemu człowiekowi jak czynić życie bardziej ludzkie. Jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali światowi przywódcy także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce.

 

Krzywda wyrządzona Ojcu Św. Janowi Pawłowi II będzie początkiem naszego pozytywnego otwarcia na spuściznę i dziedzictwo, jakie Polski Papież pozostawił swoim rodakom. To bardzo przykre, że w naszej Ojczyźnie są ludzie, którzy w bezwzględny okrutny, hańbiący sposób niszczą nasze autorytety poniżają , szlachetność, godność Papieża Św. Jana Pawła II ,tym samym poniżając godność chrześcijan na całym świecie.Niech nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich , którzy próbują odebrać nam Polakom godność i wymazać z pamięci Św. Jana Pawła II. Kościół to ludzie wiary, toteż są prześladowani fizycznie, ośmieszani. Są pod ciągłym szyderstwem i kłamstwem zadawanym chrześcijaństwu. Aktualna atmosfera w Ojczyźnie Jana Pawła II przypomina zamach 13 maja l98l roku, który był próbą zamknięcia ust ,które głosiły prawdę o Chrystusie.


Św. Jan Paweł II Papież emitował ciepłem, dobrocią, wiarą i świętością.Porywał ludzi   do czynienia dobra i nadal nas inspiruje. Brutalne ataki na Niego to sekularyzacja społeczeństwa, oderwanie od tradycji, ale przede wszystkim niszczenie wiary nie przyniosą efektów.

Atak wymierzony w Papieża Jana Pawła II związany z nieuczciwym i bezpodstawnym pomówieniem jest bardzo haniebny i krzywdzący. Trudno  dyskutować z absurdalnym oskarżeniem opartym na kłamstwie bezpieki, dorobku  IV Departamentu UB walczącego z kościołem z czasów, które dotyczy oskarżenie. Nikt na świecie nie rozumie tego, co z Ojcem Świętym Janem Pawłem II  robią niektórzy Polacy. Jest nam przykro że obrzuca się inwektywami Papieża Polaka największego Słowianina, największego Polaka. Pamiętamy uczestnictwo w pielgrzymkach i spotkaniach kiedy nasz rodak Jan Paweł II przejeżdżał do nas. To drugi zamach na Papieża.

 
Nie udał się pierwszy nie uda się drugi - to tylko iluzja. Ostatnią wizytę Jana Pawła II w Polsce cały świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Brońmy Św. Jana Pawła II —on wielokrotnie bronił nas. Ci którzy Go teraz  niszczą nie są godni naszej akceptacji. Polacy powinni czuć się niezwykle dumnie z tego że ich naród wydał tak wybitną osobę jaką był Jan Paweł II, który dał nowe
oblicze temu krajowi, zarówno w znaczeniu duchownym, kulturowym jak i dziejowym, przyczyniając się do zburzenia murów komunizmu w Polsce i Europie.


„Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje. Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł. Nie lękajcie się Miłości która stawia człowiekowi wymagania”

„ [...]Jest mi bardzo przykro z powodu ostatnich ataków na Św. Jan Pawła II."
  Arcybiskup Salvatore Pennacchio,
nuncjusz  apostolski  w Polsce

 
Abp Grzegorz Ryś przypomniał, że był jednym z trzech historyków, którzy pracowali w komisji  beatyfikacyjnej Jana Pawła II, odkrył ze władze komunistyczne tworzyły dokumentację, która miała „wykreować inną pamięć”.
Nie mam cienia wątpliwości , że jeżeli zostaną przeprowadzone poważne badania historyczne, jak tego wymaga warsztat, to Święty Jan Paweł II  się obroni.

Szanowny czytelniku zapraszam do przemyśleń i refleksji.
Serdecznie pozdrawiam
 Opracowała Janina Firlej


Liczba wyświetleń: 7388
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne