Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

30 drużyn z Małopolski rywalizowało ze sobą. Musieli wykazać się wiedzą o Chorwacji.

30.03.2023
Trzydzieści drużyn z całej Małopolski rywalizowało ze sobą w konkursie, który miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, polsko-chorwackich relacji oraz utrwalenia współpracy pomiędzy tymi krajami. Poziom był bardzo wysoki, zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna. 28 marca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, odbył się finał IV Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji, który został zorganizowany przez Konsula Honorowego Republiki Chorwacji i Małopolskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Dyrektorem Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs Wiedzy o Chorwacji miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, polsko-chorwackich relacji oraz utrwalenia współpracy pomiędzy tymi krajami, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia. W tegorocznym finale konkursu wzięło udział 30 zespołów z terenu województwa małopolskiego. Nad przebiegiem konkursu czuwali: Konsul Honorowy Republiki Chorwacji Paweł Włodarczyk, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, którą reprezentowali Dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Sączu Adam Skwarło i wizytatorzy Grażyna Prusak-Burdacka i Sebastian Bielak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też dr Barbara Popiołek reprezentująca Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katarzyna Wójcik Dyrektor Biura Konsulatu Chorwacji w Krakowie.Przybyłych uczestników i gości powitali: wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Edyta Król i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce Paweł Ciuła.

Pierwsze miejsce w IV Małopolskim Konkursie Wiedzy o Chorwacji zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Januszowej, a na trzecim uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie. Wszystkim uczniom gratulujemy! (opr. [email protected] Fot. Małopolskie Kuratorium Oświaty) 30 drużyn z Małopolski rywalizowało ze sobą. Musieli wykazać się wiedzą o Chorwacji. Trzydzieści drużyn z całej Małopolski rywalizowało ze sobą w konkursie, który miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, polsko-chorwackich relacji oraz utrwalenia współpracy pomiędzy tymi krajami. Poziom był bardzo wysoki, zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna.
 


Liczba wyświetleń: 655
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne