Tydzień pod hasłem „Pomagam!” w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu

17.02.2023
Popularne święta zostały inspiracją do czynienia dobra. W dniu 14 lutego na całym świecie obchodzono Walentynki.  W Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu święto to miało jednak wyjątkowy charakter. W tym dniu wolontariusze ze SKC zorganizowali kiermasz charytatywny. Walentynkowe przekąski zostały przygotowane przez rodziców i uczniów, a każdy członek społeczności szkolnej mógł wziąć udział w kiermaszu, kupując wybrany smakołyk. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup produktów do „Paczek dla Ukrainy”. Jest to akcja pomocowa skierowana do rodzin, które pozostały w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Budujące jest to, że uczniowie widzą potrzebę niesienia pomocy potrzebującym, a walentynki postrzegają również jako czas zrozumienia i okazywania solidarności tym, którzy tego potrzebują.

Jak mówi popularne powiedzenie „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. W szkole w Nowym Rybiu w tym tygodniu był to apetyt nie tylko na słodkie przekąski, a na pomaganie! „Tłusty Czwartek” to jedno z ulubionych świąt obchodzonych przez Polaków. W tym dniu wolontariusze z entuzjazmem włączyli się w przygotowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki”, organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje. Uczniowie, rodzice i nauczyciele chętnie kupowali słodkie, puszyste pączki. Dzieci z zainteresowaniem zapoznawały się również z materiałami o życiu ich rówieśników w dalekiej Afryce. Zebrane ze sprzedaży środki finansowe przyczynią się do realizacji zadań związanych z edukacją dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, Gabonie i Czadzie. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej obchodzono tłusty czwartek zgodnie z tradycją, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi!