Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Staropolskie kolędowanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

03.02.2023
W zimowej aurze, 26 stycznia 2023 roku roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Męcinie, można było poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu odbył się coroczny konkurs kolęd i pastorałek. Głównym celem przeglądu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 20 uczniów. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły prezentacje. Konkurs rozegrany został w kategorii klas 0-3 i 4-8. Oceny programu oraz poziomu wykonawczego solistów i zespołów dokonało jury w składzie: ks. mgr Zbigniew Kmiecik, mgr Jadwiga Kuczaj i mgr Renata Nowak. Ocenie podlegały: dobór repertuaru, poziom wykonania, umiejętności wokalne oraz interpretacja i wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu prezentacji komisja przyznała następujące miejsca:
 
W kategorii klas 0-III:
I miejsce
Piotr Trzeciak i Igor Grybel
II miejsce
Nikodem i Antoni Saska
III miejsce ex aequo
Lena Karkowska
Malwina Pawlik
IV miejsce ex aequo
Kinga, Maria, Przemysław Bargieł
Iwona Piętka
Grzegorz Siciarz
 
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce
Krzysztof Pawlik i Bartosz Włodarczyk
II miejsce ex aequo
Amelia Krzak i Gabriela Rosiek
Emilia Trzeciak i Kinga Uryga
III miejsce ex aequo
Julita Woźniak i Wioleta Woźniak
Marcin Woźniak
 
            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez ks.Zbigniewa Kmiecika. dyrektor szkoły Bogdan Woźniak podziękował wszystkim uczestnikom konkursu za udział w corocznym przeglądzie, życząc dużo wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.
            Organizatorom konkursu - ks. Zbigniewowi i Agnieszce Bednarek składamy serdeczne podziękowania.
 

Liczba wyświetleń: 698
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne