Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Promesy na rozbudowę bazy sportowej

24.02.2023
20 stycznia w limanowskim biurze poselskim wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego samorządowcy z Limanowszczyzny odebrali promesy na inwestycje w zakresie modernizacji obiektów sportowych. Promesy dla Gminy Limanowa odebrał Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa.

Promesy dotyczyły programów „ Moje Boisko Sportowe Orlik 2012” oraz „ Sportowa Polska”.
Celem programu „Moje Boisko – Orlik 2012” jest dofinansowanie inwestycji polegających na remoncie, modernizacji lub przebudowie kompleksów sportowych, powstałych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Program ma służyć przywróceniu pełnej funkcjonalności sportowej obiektów.Gmina Limanowa w ramach tego programu otrzymała dofinansowanie w kwocie  495 700 zł na  Modernizację kompleksów sportowych "Moje boisko - Orlik 2012" w miejscowości Męcina i Pisarzowa.
Druga promesa pochodzi z programu „Sportowa Polska”. Ten program Ministra Sportu i Turystyki wspiera rozwój lokalnej i powszechnej infrastruktury sportowej na terenie całego kraju. W ramach niego Gmina Limanowa otrzymała dofinansowanie w kwocie – 2 400 000 zł –na zadanie „ Budowa hali sportowej wraz z wyposażeniem przy Szkole Podstawowej nr 1 w miejscowości Męcina.”

Warto nadmienić, że w poprzednim roku gmina na budowę hali sportowej w Męcinie otrzymała dofinansowanie w  kwocie 4.000.000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych .
Całkowity koszt budowy hali sportowej w Męcinie to 6.400.000 złotych, tak więc obiekt zostanie wybudowany w 100% z pozyskanych środków zewnętrznych!- Panie ministrze jest Pan człowiekiem, który dba o sport, o to aby turystyka rozwijała się w naszym regionie. Te promesy to są widoczne oznaki pana działalności. Bardzo za nie dziękujemy  – podkreślał wójt Jan Skrzekut


Liczba wyświetleń: 774
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne