Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Lekcje o finansach z PKO Bankiem Polskim

22.02.2023
W Szkole Podstawowej w Mordarce od wielu lat działa SKO przy banku PKO BP. Dzięki tej współpracy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach o finansach prowadzonych przez pracowników banku PKO BP. W tym roku szkolnym panie z banku, pani Kasia Stefanowicz i pani Małgosia Poręba, odwiedziły uczniów klasy IIb. Dzieci dowiedziały się dlaczego pieniądze są nam potrzebne i jakie są współczesne rodzaje pieniądza. Każdy uczeń mógł sprawdzić autentyczność banknotów za pomocą specjalnego urządzenia. Dzieci podczas rozmowy z prowadzącymi zajęcia wykazały się dużą wiedzą na temat polskich monet i banknotów. Za prawidłowe odpowiedzi uzyskały upominki.

W kolejnej lekcji o finansach wzięli udział uczniowie klasy Vb. Ta lekcja odbyła się w Oddziale nr 1 banku PKO BP w Limanowej. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonują banki, poszerzyli swoją wiedzę na temat pieniądza, zabezpieczeń na banknotach i co oznaczają skróty m.in. ROR czy NRB. Uczestnicy wycieczki zadawali wiele pytań pracownikowi banku, aby rozwiać swoje wątpliwości lub poszerzyć swoją wiedzę. Na końcu zajęć uczniowie mogli sprawdzić się z ekonomii rozwiązując krzyżówkę i wykonując obliczenia. Najlepsi zostali nagrodzeni, ale każdy uczestnik otrzymał upominek i słodki poczęstunek.
Szkolni opiekunowie SKO, Małgorzata Warzecha i Katarzyna Strug, są wdzięczni za ciepłe przyjęcie i fachową wiedzę pani Dyrektor PKO BP Annie Leśniak i paniom prowadzącym zajęcia, pani Kasi i pani Małgosi. Uczniowie zdobyli mnóstwo informacji potrzebnych do zarządzania własnymi finansami, a grono SKO-wiczów ciągle się powiększa.
 
 

Liczba wyświetleń: 1036
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne