Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Koło Gospodyń Wiejskich w Rupniowie dla dzieci

14.02.2023
Dzięki wieloletniej współpracy Biblioteki Publicznej w Rupniowie z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich parę dni temu zorganizowano bezpłatne w okresie tegorocznych „Ferii z książką” bardzo ciekawe i inspirujące pobudzające intelekt i wyobraźnię „Warsztaty plastyczne - motywy zdobnicze z koralików do prasowania”. Warsztaty prowadziły panie z KGW pod przewodnictwem Haliny Piechnik- przewodniczącej Koła Rupniów Centrum, Klaudii Kasińskiej oraz Bernadety Gąsiorek.

Duża grupa dzieci bardzo aktywnie uczestniczyła od wczesnych godzin rannych w bibliotece wykonując bardzo ciekawe artystyczne wyroby posiłkując się wzorami znajdującymi się w książkach czy w internecie. Ileż ciekawych a zarazem pięknych dekoracyjnych materiałów promocyjnych powstało w czasie tych dwu godzinnych warsztatów. Bibliotekarka Anna Wiktor wspólnie z dyrektorem Gminnej Biblioteki w Starej Wsi Jacentym Musiałem byli pełni podziwu zorganizowania tak kreatywnych warsztatów a dzieci z wypiekami na twarzy wykorzystując bardzo ciekawe wzory zagospodarowywały swój wolny czas wśród tysięcy książek tak aby jeszcze bardziej je pokochać.

Po zajęciach wiele dzieci z ogromnym zainteresowaniem wypożyczyły je, o co jak zawsze apeluje i prosił dyrektor, aby dzieci i młodzież w wolnych chwilach odwiedzały biblioteki i czytały książki, które ogromnie wpływają na rozwój intelektu i osobowości człowieka szczególnie w okresie dorastania. Paniom z KGW Rupniów Centrum należą się ogromne słowa uznania, za przeprowadzenie twórczych warsztatów za które nie pobierały honorarium. Potwierdzając, że zawsze zależy Im na rozwoju najmłodszych mieszkańców swej wsi, bo czegoż nie robią babcie i mamy dla najbliższych. Taka postawa jest godna uwagi i podkreślenia , że pieniądze są ważne ale nie najważniejsze.

Liczba wyświetleń: 324
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne