Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Babci i Dziadka w SP nr 2 w Męcinie

03.02.2023
            Zapraszanie Babć i Dziadków na akademię z okazji Ich święta jest już tradycją na stałe wpisaną w szkolny kalendarz imprez. Wspólnie z naszymi wychowankami cieszymy się, gdy na nasze zaproszenie szanowni goście przyjeżdżają nawet z odległych miejscowości. Tym razem było podobnie. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół  Edyta Król, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego  Wojciech Włodarczyk, Radny Gminy Limanowa Rafał Woźniak oraz ksiądz katecheta Zbigniew Kmiecik.

            Gdy wypełniły się miejsca przygotowane dla dostojnych Seniorów oraz zaproszonych gości, mogliśmy zacząć nasze szkolne święto. Na początku wszystkich zgromadzonych powitały dzieci z oddziału przedszkolnego. Najmłodsze wnuczęta z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pląsały po scenie w rytm skocznych melodii. Następnie szanownym widzom zaprezentowali się w strojach ludowych drugoklasiści z regionalnymi pieśniami oraz żywiołowym tańcem. Potem kolejni uczniowie popisywali się swoimi talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Kochani Seniorzy i dostojni goście mogli więc zobaczyć i wysłuchać, między innymi: uczniów klasy III i IV w układzie choreograficznym do muzyki z musicalu Grease, ósmoklasistki tańczące do utworu Born to be happy, uczniów klasy V  w przeboju Dawida Kwiatkowskiego Bez ciebie oraz uczennicę klasy IV  w utworze Phila Collinsa Against all odds. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie Babciom i Dziadkom kwiatów oraz okolicznościowych laurek. Po czym na scenie wystąpił zespół kolędniczy, który w III Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Nowym Sączu zdobył nagrodę Grand Prix oraz I miejsce na szczeblu gminnym  i II miejsce na powiatowym. 

            Po programie artystycznym głos zabrał dyrektor szkoły Bogdan Woźniak, który złożył szanownym Seniorom najlepsze życzenia i podziękował uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie pięknego występu. Przepełnione serdecznością słowa skierował do zgromadzonych również Wójt Gminy Limanowa  Jan Skrzekut oraz Wojciech Włodarczyk. 
            Na zakończenie dostojni goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są dla Nich chwile spędzone razem z wnukami. Te coroczne spotkania mają niepowtarzany klimat pełen wzruszeń i ciepłych uczuć. Są okazją do wspólnych rozmów i wspomnień. Dla uczniów są ważną lekcją miłości, szacunku i wdzięczności, które jesteśmy winni naszym bliskim oraz osobom starszym.
 

/ Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie /
 
 

Liczba wyświetleń: 165
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne