Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

ZAKUP WĘGLA - NOWA TURA SPRZEDAŻY

19.01.2023
Gmina Limanowa przystępuje do II tury sprzedaży węgla tj. od 2 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych węgiel sprzedawany jest w dwóch transzach: do 31 grudnia 2022 r. i od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Łącznie można zakupić do 3 ton opału na 1 gospodarstwo domowe (maksymalnie po 1,5 tony                 w każdym okresie, z tym że niezakupiony węgiel przechodzi na drugi okres).
W Urzędzie Gminy Limanowa można już składać wnioski o zakup preferencyjny węgla w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Wniosek dotyczy zakupu maksymalnie 1,5 tony węgla przypadającej na gospodarstwo domowe w terminie od 1 stycznia 2023 r. W przypadku, gdy do 31 grudnia wnioskodawca nie dokonał zakupu węgla w ilości 1,5 tony lub dokonał zakupu węgla w ilości mniejszej niż 1,5 tony, teraz będzie uprawniony do zakupu zwiększonego powyżej 1,5 tony limitu jednak nie więcej niż 3 tony. Tak stanowi rozporządzenie ministra aktywów państwowych.
Wnioski można składać w wersji papierowej lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Do preferencyjnego zakupu węgla uprawnieni są mieszkańcy, którzy otrzymali lub mogą otrzymać dodatek węglowy.
Nowe  wnioski przyjmowane będą do 28 lutego 2023 r.

Wnioski oraz instrukcja zakupu węgla poniżej:


Liczba wyświetleń: 1943
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne