Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wspólne kolędowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Mordarce

24.01.2023
Tradycji stało się zadość..."Wspólne Kolędowanie"
19 stycznia br w samo południe,  w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce odbyło się tradycyjne kolędowanie. ​Na tę wyjątkową uroczystość przybyli rodzice, emerytowani nauczyciele, zaproszeni goście min. wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut, dyrektor GZOS-u w Limanowej Edyta Król, radni gminy, sołtys wsi Mordarka Kazimierz Wojtas, uczniowie i nauczyciele.

Wszyscy wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem księdza proboszcza Wojciecha Maślanki. Po nabożeństwie uświetnionym przez chór szkolny, który pod opieką Marzeny Kasprzyk Dudek zaprezentował tradycyjne pastorałki, uczniowie z klas 3a i 3 b pod opieką  Haliny Jurowicz i  Małgorzaty Król przedstawili oryginalne jasełka. Trzecioklasiści wykazali się zarówno talentem aktorskim, wokalnym, jak i muzycznym, grając na skrzypcach i innych instrumentach. Po pięknym występie dzieci przygotowane przez panie  Ewę Tomaszek i Kazimierę Matyasik złożyły gościom staropolskie życzenia, zaśpiewały kolędę i zaprezentowały tradycyjną szopkę.

Po wzruszającym występie młodych artystów zaproszeni goście udali się na świąteczne spotkanie, które odbyło się w naszej szkole. Była to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania, wspomnień i spotkania z nauczycielami, którzy stworzyli tę tradycję.


Liczba wyświetleń: 592
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne