Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Święto Patrona” w Szkole Podstawowej ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej

13.01.2023

W dniu 10 stycznia Szkoła Podstawowa w Pisarzowej obchodziła Święto Patrona Szkoły. Ksiądz Józef Górszczyk zginął śmiercią męczeńską,  zaatakowany przez napastnika. Pomimo realnego zagrożenia nie przerwał podniesienia hostii i kielicha, pozostał przy ołtarzu bez szans na ratowanie życia. W dniu śmierci miał 33 lata.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną przez ojca Grzegorza Misiurę – rektora Zakonu Pijarów w Krakowie. Następnie Dyrektor Szkoły Renata Długosz, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli  wiązankę i znicze przy grobie ks. Józefa Górszczyka.
Obchody Święta Patrona uświetnił program artystyczny pt. „Czy z wiercipięty może być święty?” przygotowany przez uczniów szkoły.
Po przedstawieniu odbywały się zajęcia w różnych grupach wiekowych podzielone na trzy moduły tematyczne. Zakonnicy przybliżyli historię św. Józefa Kalasancjusza – założyciela Pijarów oraz opowiedzieli o współczesności swojego zakonu. Podczas świętowanie nie zabrakło tańców pijarskich, w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele.
 


Liczba wyświetleń: 186
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne