„Świat widziany oczami Marii Hebdy” - zaproszenie na wernisaż

26.01.2023
W imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Filia Pisarzowa serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Marii Hebdy, który odbędzie się 31 stycznia o godzinie 16.00 w Pisarzowej.
Maria Hebda – pochodzi z Przyszowej z rodziny rolniczej o korzeniach patriotycznych i artystycznych. Posiada wykształcenie średnie, ekonomiczne. W Pisarzowej mieszka od 22 lat. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowania pięknem przyrody, wokalem i odznaczała się dużą pracowitością. W 1973 roku ukończyła szkołę hafciarstwa  i innych sztuk ręcznych w Zakopanem im. H. Modrzejewskiej. Maturę zdała w 1976 roku. Na dalszą edukację nie było pieniędzy oraz zdrowia rodziców. W 1978 roku kreatywna, młoda dziewczyna zdobyła II miejsce w dziedzinie malarstwa na przeglądzie gminnym w Łukowicy. Później były zbiorowe i indywidualne wystawy. W młodszych latach występowała w Zespole Pieśni i Tańca ,,Limanowianie”, a później ,,Pisarzowianie”. W 2007 roku, w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbył się wieczór poezji połączony z malarstwem akwarelami. Obecnie na wystawy są przygotowane obrazy olejne na płótnie. Tematyka jest wszechstronna: krajobrazy, ludzie, zwierzęta, budynki. Autorka odtworzyła również słynne obrazy, jak: ,,Mona Lisa”, czy też ,,Myśliwy z ogarami”.