Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie III Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele”

20.01.2023
Podsumowanie III Gminnego Konkursu Plastycznego
„Na choince ozdób wiele”
 
             
Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, to szczególne dni w roku, z którymi wiąże się wiele wspaniałych tradycji i zwyczajów. Sprawia to, że są one wyjątkowym czasem, pełnym niezapomnianych przeżyć. Jednym z takich zwyczajów, z którym dzieci na terenie Ziemi Limanowskiej zaznajamiane są już od najmłodszych lat jest przygotowywanie ozdób na świąteczne drzewko.
Mając na względzie kultywowanie wśród najmłodszych tego pięknego zwyczaju bożonarodzeniowego, z inicjatywy jednego z nauczycieli oddziału przedszkolnego – pani Karoliny Knapik, w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Na choince ozdób wiele”, który został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Limanowa – pana Jana Skrzekuta.
Konkurs był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Limanowa. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolnej ozdoby choinkowej. W regulaminowym czasie zostały nadesłane 23 prace z 7 placówek z terenu naszej gminy. Każda ozdoba odznaczała się kreatywnością oraz różnorodnością zastosowanych materiałów. Ponadto wszystkie ozdoby były wykonane bardzo estetycznie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
4 stycznia 2023 r. komisja konkursowa w składzie: pani Beata Rozum, pani Danuta Guzik oraz pani Natalia Wątroba, dokonała oceny prac konkursowych w dwóch kategoriach wiekowych 3-4-latki oraz 5-6-latki, uwzględniając następujące kryteria: zgodność z tematem, wkład pracy dziecka, pomysłowość, różnorodność zastosowanych materiałów oraz estetyka wykonania pracy.


 
 
W kategorii 3-4-latków:
I miejsce:
Kamila Faron – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun: pani Ewelina Faron
 
II miejsce:
Aleksandra Dudziak – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – opiekun: pani Karolina Knapik
 
III miejsce:
Zuzanna Faron - Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun: pani Ewelina Faron
 
W kategorii 5-6-latków:
I miejsce:
Wiktoria Bieda – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – opiekun: pani Klaudia Matysiak-Bieda
 
Wiktoria Wnęk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie – opiekun: pani Joanna Szubryt
 
II miejsce:
Nadia Serafin – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – opiekun: pani Sylwia Tąta
 
Dawid Faron - Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie – opiekun: pani Ewelina Faron
 
III miejsce:
Hanna Ryś – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – opiekun: pani Barbara Ryś
 
Gabriela Kaletka – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie – opiekun: pani Beata Ryś
 
Wyróżnienia:
Julita Kociołek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie – opiekun: pani Joanna Szubryt
 
Błażej Duplak – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – opiekun: pani Karolina Knapik
 
Julia Ryś - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie; opiekun: pani Beata Zięba
 
17 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz upominków wszystkim uczestnikom III Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele”.

Wśród przybyłych na tę uroczystość gości byli: Wójt Gminy Limanowa –Jan Skrzekut oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej –Edyta Król. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych małych artystów, a zarazem autorów pięknych ozdób choinkowych, którym towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele.

Po powitaniu wszystkich Gości przez Dyrektora Szkoły Zbigniewa Króla, słowo do zebranych skierował Wójt Gminy Limanowa.
Następnie wszyscy uczestnicy, rozpoczynając od dzieci 3-4-letnich, odebrali z rąk Jana Skrzekuta, Edyty Król oraz Zbigniewa Króla dyplomy i upominki.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasierbcu złożył serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Limanowa za objęcie honorowym patronatem Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele”, a także ufundowanie nagród i dyplomów dla dzieci oraz podziękowań dla nauczycieli.

Cała uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Karolina Knapik
 
 

Liczba wyświetleń: 222
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne