Chłopcy z Rupniowa Wice Mistrzami Powiatu Limanowskiego w Piłce Koszykowej Młodzieży

26.01.2023
W dniu 19.01.2023r. w hali sportowej w SP 3 Limanowa odbyły się Powiatowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców w piłce koszykowej.

Organizatorem zawodów był ZPO- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego w Limanowej oraz Powiatowy SZS Limanowa, SP 3 Limanowa.
Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów zwycięzców gminnych eliminacji: SP 3 Limanowa, NSP Piekiełko, ZPO Słopnice, SP 2 Kasinka Mała, SP Rupniów, ZPO Mszana Dolna, SP Łukowica, ZPO Konina
W wyniku losowania drużyny grały w 2 grupach  systemem „każdy z każdym” następnie zwycięzcy grup w finale o  I miejsce.

Chłopcy z ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie bezkonkurencyjnie wygrali swoją grupę i w finale zmierzyli się ze Szkołą Podstawową nr 3 w Limanowej  ostatecznie przegrywając finałowy pojedynek 7:4.

Tym samym chłopce ze SP w Rupniowie zostali  Wice mistrzemi Powiatu Limanowskiego w piłce koszykowej młodzieży. Serdecznie gratulujemy!
Skład wice mistrzów powiatu:
Cichoń Piotr, Dziedzic Krystian, Kołos Kamil, Pękala Alan, Rojek Mikołaj, Rusin Dominik– opiekun Robert Piwowarczyk

Zdj. MOS Limanowa