X Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

21.12.2022
W czwartek 15 grudnia 2022 r. w Limanowskim Domu Kultury odbył się  X Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta.

W jubileuszowej edycji wydarzenia, organizowane przez Niepubliczne Przedszkole Chatka Małego Skrzatka, wzięło udział ponad 600 uczestników.

Konkurs został podzielony na dwie grupy na grupę starszą oraz młodszą które dzielą się na solistów i zespoły.

Po długich i trudnych obradach ogłoszono wyniki konkursu które były jednogłośne i ostateczne, a prezentują się następująco:
  • Grupa młodsza (2,5 – 4-latki)
Zespoły
I miejsce: Młodsza Kapela Misia Uszatka „Kiedy byłem ogrodniczkiem”. Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Łukowicy.
II miejsce: Śnieżynki, „Nie płacz Jezu”. Zespół Szkolno – przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej.
III miejsce: Skrzaty Skrzydlańskie, „Nie masz, Ci nie masz”. Gminne Przedszkole w Skrzydlnej; Wesoła Gromada, „W grudniowe noce, zimowe noce”. Przedszkole Samorządowe im. H. Ch. Andersena w Tymbarku.

Wyróżnienia: Jaśki, ‘’Gore Gwiazda Jezusowi”. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Chatka Małego Skrzatka w Mordarce / Mali Kolędnicy z Bednarczyka „Jezusa Narodzonego”. Niepubliczne Przedszkole im. bp. Piotra Bednarczyka.

Soliści
I miejsce: Lena Czernek „Kołysanka”. Przedszkole Samorządowe im. H. CH. Andersena w Tymbarku.
II miejsce: Franciszek Golonka „Przy hornej dolinie”. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Chatka Małego Skrzatka w Limanowej.
III miejsce: Marcelina Gawron „Była noc”. Parafialne Przedszkole Integracyjne im. Św. Kingi w Tymbarku. Opiekun: Wioleta Podgórna.

Wyróżnienia: Aurelia Tokarczyk „Była noc”. Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej.

• Grupa starsza (5, 6-latki)
Zespoły
I miejsce: Promyczki „Jezusa narodzonego”. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Limanowej.
II miejsce: Kolędnicy Świętej Kingi, „Dnia Jednego o północy”. Parafialne Przedszkole Integracyjne im. Św. Kingi w Tymbarku.
III miejsce: Sówki, „On jest Królem”. Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej; Kolędnicy dla Jezuska, „Gore Gwiazda Jezusowi”. Szkoła Podstawowa nr 3 w Słopnicach.

Wyróżnienia: Kolędnicy Świntego Scepana, „Świnty Scepan”. Przedszkole Samorządowe im. H. Ch. Andersena w Tymbarku / Starsza Kapela Misia Uszatka „Gwiazdy tańczyły”. Przedszkole Samorządowe Miś Uszatek” w Łukowicy / Laskowiaki, „To już pora na Wigilię”. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Laskowej.

Soliści:
I miejsce: Hanna Bieda, „Była noc”. Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi.
II miejsce: Kaja Barnaś, „Była noc”. Szkoła Podstawowa nr 1 im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie.
III miejsce: Kacper Szewczyk, „Nie masz to nie masz, jak ta gwiazdeczka”. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Chatka Małego Skrzatka w Mordarce.

Wyróżnienia: Lena Kalisz, „Oj maluśki, maluśki, maluśki”. Przedszkole Samorządowe przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach / Monika Marcisz, „Grajmy Panu”. Parafialne Przedszkole Integracyjne im. Św. Kingi w Tymbarku.

Nagroda specjalna od księdza Andrzeja Mulka, członka komisji; założyciela i prowadzącego zespół „Promyczki dobra” z Nowego Sącza: Kacper Szewczyk, „Nie masz to nie masz, jak ta gwiazdeczka”. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Chatka Małego Skrzatka w Mordarce.