Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wigilia - Historia Lachów limanowskich kapliczkami pisana

28.12.2022
Wigilia Bożego Narodzenia to najważniejsze, najradośniejsze i najbardziej rodzinne święto w Polsce. Przy stole, zastawionym tradycyjnymi potrawami, otulonym symbolami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie rytuałami- spotyka się kilka pokoleń i wspólnie świętuje narodziny Dzieciątka Bożego. Pretekstem do odtworzenia tej wspaniałej tradycji było podsumowanie projektu Stowarzyszenia Artystów Pełna Skrzynia z Pisarzowej i Warsztatów Artystycznych Czerwone Korale pod tytułem „Historia Lachów limanowskich kapliczkami pisana”. Projekt był wspierany finansowo przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe i Gminę Limanowa, oraz współtworzony przez prężnie działające w Pisarzowej Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia”.Organizatorzy dziękują przybyłym Gościom, wśród których znaleźli się m.in. Radni Gminy Limanowa Antoni Frączek oraz Andrzej Malinowski , którzy pięknie wpisali się w tradycję wspólnego świętowania, śpiewania kolęd, dzielenia się czasem, radością i miłością.  „ Liczna obecność  zawsze motywuje członków Czerwonych Korali do dalszej pracy, dzięki Wam nasze dzieciaki mają motor do dalszej pracy i rozwoju, a Rodzice i Dziadkowie do włączania się w tworzenie naszej wspólnej historii. Do zobaczenia przy kolejnych wspólnych projektach, bo tylko wtedy mają one sens, kiedy chcecie naszej obecności w życiu Pisarzowej.” – podsumowuje wydarzenie Małgorzata Gorka Kierownik Warsztatów Artystycznych Czerwone Korale. 


Liczba wyświetleń: 578
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne