Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Warsztaty edukacyjne pt.: „Troska o zwierzęta w okresie zimy”

13.12.2022
Od wczesnych godzin porannych dnia 14 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi było bardzo gwarnie i wesoło. Bowiem do biblioteki przybyło ponad 60 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi na biblioteczne warsztaty edukacyjne pt.: „Troska o zwierzęta w okresie zimy”. Przeprowadziła je w dwóch grupach Magdalena Tomasiewicz, leśniczy z Nadleśnictwa w Limanowej.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych dzieciaki pod troskliwą opieką swych nauczycielek: Lidii Kazior, Agnieszki Biedy, Pauliny Wygody i Marioli Garncarz z uśmiechem na twarzy wysłuchały bardzo ciekawej multimedialnej prezentacji o najistotniejszych kwestiach związanych ze sposobami pomocy zwierzętom i ptakom w okresie zimy. Bo las jest miejscem życia dla zwierząt i ptaków. Trzeba o nich się troszczyć i pomagać.

Wykładowczyni pokazała na slajdach, które zwierzątka zapadają w zimowy sen, a które muszą być  dokarmiane przez leśników czy myśliwych, którzy zajmują się umiejscowieniem paśników i dostarczaniem pożywienia zimą. Dzieciaki nie miały żadnych problemów z rozpoznawaniem dziesiątków zwierząt i ptaków. W trakcie spotkania dzieci żywiołowo zadawały pytania w jaki sposób ustawiać karmniki i dożywiać ptaszki.

Wszystkie zainteresowane dzieci otrzymały satysfakcjonującą odpowiedź. Trzeba je dokarmiać systematycznie, dostarczać dobrej jakości ziarno, słoneczniki, słoninę oraz wodę i dbać o higienę karmników. Nie wolno dokarmiać ptaszków chlebem i produktami zawierającymi sól, gdyż mogą później chorować.

Na zakończenie przeprowadzonych warsztatów przez Magdalenę Tomasiewicz dzieciaki głośno wypowiedziały słowo „dziękujemy”.
W imieniu organizatorów i zebranych uczestników dyrektor Jacenty Musiał podziękował wykładowczyni, za bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie uwrażliwiające na potrzebę pomocy zwierzętom.

Warsztaty edukacyjne przeprowadzone zostały w ramach wieloletniej współpracy naszej instytucji z Nadleśnictwem Limanowa za co serdecznie dziękujemy.

źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi
 


Liczba wyświetleń: 484
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne