Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

23.12.2022
  Bóg się rodzi…….

W słowach dobroci
W czystym spojrzeniu
W codziennym trudzie
W naszym zmęczeniu
W znaku przyjaźni i pojednania
W modlitwie siostry
W pracy kapłana
W nauczyciela cichym mozole
W fabryce
W biurze
W kuchni
W uśmiechu dziecka
W natchnieniu artysty
W bezsennej nocy ciężko chorego
W czuwaniu matki nad dziecka kołyską
- rodzi się Chrystus
 
Jak tamtej nocy- zstępuje z nieba
Tylko przyjmować Go sercem gorącym ciągle od nowa
uczyć się trzeba……
 
        Magdalena Ponichter

22 grudnia w naszej szkole można było już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Okolicznościowy wystrój sal i korytarzy, odświętne stroje, wigilie klasowe, wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem oraz kolędowanie wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój.

Ponadto uczniowie klas trzecich uświetnili ten dzień, prezentując przedstawienie o tematyce nawiązującej do historii związanej z przyjściem na świat Zbawiciela. Aktorski kunszt młodych wychowanków, piękny śpiew kolęd i pastorałek przy wtórze melodii przygrywanych przez uczniów klas ósmych: Alicję, Oliwię, Wiktorię, Emilię, Ewelinę, Seweryna, Jana i Szymona pozwolił przenieść się widzom w czasy narodzenia Bożej Dzieciny, przypominając istotę Jego przyjścia na świat.
     
W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, na ręce dyrektora Grzegorza Krzaka, złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Również dyrektor przekazał gorące życzenia zdrowia, obfitości łask od Bożej Dzieciny, ciepłej i rodzinnej atmosfery podczas wspólnego biesiadowania oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Oby spełniły się najskrytsze pragnienia, a w sercach zagościła radość, otucha oraz nadzieja na to, że gwiazda Boża rozbłyśnie, opromieniając każdego z nas i nigdy, przenigdy nie zgaśnie.
                                                 Wesołych Świąt!!!
 
źr. Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
 


Liczba wyświetleń: 881
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne