Jarmark Bożonarodzeniowy na Krakowskim Rynku z gminnymi wykonawcami

20.12.2022

18 grudnia 2022 roku na scenie Rynku Głównego w Krakowie podczas trwającego tam Jarmarku Bożonarodzeniowego, korzystając z zaproszenia Prezesa o/T Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Tadeusza Witeckiego, zaprezentowali się przedstawicieli gminy Limanowa. Byli to kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie oraz kapela regionalna Starowiejski Hyr ze Starej Wsi.

Mimo panującego zimna, „ Pastuszkowie” ze szkoły z Męciny zaprezentowali program, którym zdobyli Grand Prix w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.Piękny występ, okraszony śpiewem otrzymał gromkie brawa od licznie zebranej publiczności.

Starowiejski Hyr łącznie zaprezentował się trzykrotnie prezentując dwa bloki taneczne.Cały dzień odwiedzający dokonywali zakupów w rytm nowo nagranych kolęd i pastorałek. Zespół również przygotował specjalne stoisko, które  cieszyło dość dużym zainteresowaniem - szczególnie swojski chleb ze smalcem i rozgrzewającą  herbatką.
Było to dla wykonawców wspaniale doświadczenie oraz  promocja regionu Lachów Limanowskich i Sądeckich. Gratulujemy występów i trzymamy kciuki za kolejne inicjatywy.