Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jarmark Bożonarodzeniowy na Krakowskim Rynku z gminnymi wykonawcami

20.12.2022
 
18 grudnia 2022 roku na scenie Rynku Głównego w Krakowie podczas trwającego tam Jarmarku Bożonarodzeniowego, korzystając z zaproszenia Prezesa o/T Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Tadeusza Witeckiego, zaprezentowali się przedstawicieli gminy Limanowa. Byli to kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie oraz kapela regionalna Starowiejski Hyr ze Starej Wsi.
 
Mimo panującego zimna, „ Pastuszkowie” ze szkoły z Męciny zaprezentowali program, którym zdobyli Grand Prix w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.Piękny występ, okraszony śpiewem otrzymał gromkie brawa od licznie zebranej publiczności.


 
Starowiejski Hyr łącznie zaprezentował się trzykrotnie prezentując dwa bloki taneczne.Cały dzień odwiedzający dokonywali zakupów w rytm nowo nagranych kolęd i pastorałek. Zespół również przygotował specjalne stoisko, które  cieszyło dość dużym zainteresowaniem - szczególnie swojski chleb ze smalcem i rozgrzewającą  herbatką.
Było to dla wykonawców wspaniale doświadczenie oraz  promocja regionu Lachów Limanowskich i Sądeckich. Gratulujemy występów i trzymamy kciuki za kolejne inicjatywy.


Liczba wyświetleń: 586
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne