Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Juzusowi”.

22.12.2022
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „ Zielony Zakątek” w Mordarce dnia 16 grudnia 2022 roku zorganizowała II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSOWI”.

Całość II Edycji Konkursu została objęta Honorowym Patronatem przez: 
  1. Starostę Powiatu Limanowskiego Mieczysława Urygę 
  2. Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę  
  3. Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta  
Patronat medialny nad Przeglądem objęli:
  1. Radio RDN Małopolska Nowy Sącz
  2. Limanowska Telewizja Internetowa TV28 
  3. Limanowa.in
W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 600 Uczestników ze szkół  podstawowych  i średnich co dało 100  występów. 

Nad całością organizacji Konkursu czuwała Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej „ Zielony Zakątek” Pani Bogusława Darowska, wspomagana przez Koordynatora Konkursu Panią Monikę Książka-Leśniak.

Klasy od I-III

Kategoria :  zespoły
I miejsce: „ Wesoła Gromadka”„My też pastuszkowie” Zespół Szkolno – Przedszkolny nr.4 w Limanowej.
II miejsce: „ Mali Kolędnicy z Siekierczyny”„z narodzenia pana” Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeuza Kościuszki w Siekierczynie.
III miejsce: gromada zuchowa „ przyjazne orły”„ puk, puk, puk” Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej.  

Wyróżnene: „ Dzwoneczki” – „ pójdźmy wszyscy do stajenki” Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce.
Wyróżnene: „ Kolędnicy z Przyszowej”„ jezusa narodzonego” Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Przyszowej.

Kategoria : soliści
 
I miejsce: Amelia Kaczmarczyk „kolędnicy wędrownicy”  Szkoła Podstawowa im. 1psp  ak w Gaboniu.
II miejsce: Anna Zimniewska „Kiej łowiecek pilnowali” Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej.
III miejsce: Miłosz Wojcieszak „Dnia jednego o północy” Zespół Szkoły i Przedszkola w Słopnicach Górnych.

Wyróżnienie: Marcelina Chudy „Chojka” Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Młyńczyskach.
Wyróżnienie: Alicja Kucharczyk „jakieś światło nad betlejem się rozchodzi” Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce.

Nagroda  jury: Alicja Kucharczyk „Jakieś światło nad betlejem się rozchodzi” Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce.
 
Klasy od IV – VIII

Kategoria :  zespoły

I miejsce: Kalina Wojtas i Karol Tokarczyk „ Nie w Betlejem” Szkoła Podstawowa w Mordarce.
II miejsce: .  „Zagórzańskie Słowiki”„wśród nocnej ciszy” Szkoła Podstawowa nr 2 w Mszanie Górnej.
III miejsce:  „Musical Friends” „mały panie błogosław nam” Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach Górnych.

Wyróżnienie: „gwiazdeczki”- „Panienka Maryja” Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce.
Wyróżnienie: . Zespół „po swojemu” – „Powstań Dawidzie” Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Szczyrzycu.
Wyróżnienie: „Podłopieńskie Anioły” – „gdy się rodziłeś panie” Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Podłopieniu.
 
Kategoria : soliści
 
I miejsce: Amelia Flig „Mario, czy ty wiesz...” Szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem.
II miejsce: Nikola Papież „Najpiękniejsza nocka” Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.
III miejsce: 15.55. Julia pazdur „Gdy śliczna panna”  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku.
Wyróżnienie: Zuzanna Gacek „A kiedy wigilii przyjdie czas” Szkoła Podstawowa im.ks. Piotra Skargi w Warzycach.
Wyróżnienie: Jagoda Król „Gore gwiazda jezusowi”  Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie.
 
Szkoły średnie

Kategoria :  zespoły

I miejsce: . „To nie oni” –„Skocma do betlejem” Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana pawla II w limanowej.
II miejsce:  „Heathers”- „Mizerna cicha” Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.
III miejsce: „Ogrodnik” – „To jus pora na wilijom” Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Inż. Józefa Marka w Mszanie.

Wyróżnienie: „Siloe” – „Gore gwiazda jezusowi” Zespół Szkół Ken w Tymbarku.
Kategoria : soliści
 
I miejsce: Emilia Pietrzak „Narodziłeś się” Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Księdza profesora Józefa Tishnera w Limanowej.
II miejsce: Julita Chełmecka „kolęda dla nieobecnych” Studio muzyki Iwona Niewolska.
III miejsce: Marta Kołodziejczyk „łokarynki, fujarecki” Szkoła muzyczna terazmy Joanna Drąg.
 
Wyróżnienie: Zuzanna Rusnak „ta święta noc” Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Inż. Józefa Marka w Mszanie.
Wyróżnienie: Urszula Mrowca – Kuscorz „kolęda dla nieobecnych” Zespół Szkół im. Ken w Tymbarku.

źr. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna "Zielony Zakątek"







Liczba wyświetleń: 773
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne