Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

GMINA LIMANOWA WYDAŁA JUŻ 600 TON WĘGLA

08.12.2022
Od połowy listopada br. Gmina Limanowa realizuje zadanie zlecone  tj. sprzedaż węgla  na preferencyjnych zasadach dla gospodarstw domowych. Do tej pory przywieziono i rozdysponowano blisko 600 ton węgla. Pozostałe zamówienie trafi do Gminy, a potem do mieszkańców jeszcze przed świętami.
 
Na podstawie rozeznanego zapotrzebowania Gmina złożyła zamówienie na zakup 1000 ton węgla w 4 sortymentach: kostka, orzech, groszek i ekogroszek. Podpisanie umowy z podmiotem operacyjnym, jaki został nam przydzielony, czyli Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie w dniu 17 listopada, pozwoliło na rozpoczęcie w dniu 21 listopada dystrybucji węgla wśród mieszkańców Gminy Limanowa.
Przydzielony Gminie węgiel pochodzi ze Śląska, z polskiej kopalni węgla „JANINA” z Libiąża. Dystrybucję węgla Gmina realizuje przy współpracy z 3 składami: w Rupniowie, Pisarzowej i Starej Wsi, tak by ułatwiony był dostęp mieszkańców do punktów odbioru.
Do tej pory do Gminy wpłynęły: 882 wnioski zapotrzebowania na tegoroczny zakup węgla. Na chwilę obecną udało się przywieźć z kopalni w Libiążu do Gminy i rozdysponować blisko 600 ton węgla. Do świąt mamy zaawizowane kolejne 400 ton.
Ponieważ nadal mieszkańcy Gminy są zainteresowani zakupem węgla na preferencyjnych zasadach również w przyszłym roku, Gmina Limanowa będzie aneksować umowę z Tauron Wydobycie S.A. na kolejny zakup węgla. Przy czym 3 grudnia weszło w życie rozporządzenie Aktywów Państwowych, które umożliwia przeniesienie niewykorzystanego w pierwszym okresie zapotrzebowania na węgiel, na nowy okres tj. od stycznia do końca kwietnia.
W związku z tym osoba, która nie wykorzysta w tym roku przydziałowego 1,5 tony węgla, może w 2023 roku zakupić łącznie 3 tony węgla, lub np. mieszkaniec, który w tym roku zakupił 1 tonę węgla, w roku przyszłym będzie mógł złożyć zapotrzebowanie na niewykorzystaną część limitu z 2022 r. tj. 0,5 tony plus 1,5 tony limitu przewidzianego na 2023 r.
Dystrybucja węgla na terenie Gminy przebiega sprawnie i płynnie.


Liczba wyświetleń: 776
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne