Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

DYSTRYBUCJA WĘGLA W GMINIE LIMANOWA-podsumowanie pierwszej tury sprzedaży

29.12.2022
Gmina Limanowa rozpoczęła realizację zadania sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez gospodarstwa domowe 21 listopada br. Obecnie zakończyła realizację pierwszej tury dystrybucji. Podpisywana jest kolejna umowa na dostawę węgla w drugiej turze dystrybucji tj. od 1 stycznia do 30 kwietnia 2022 r.
W pierwszej turze tj. od listopada do grudnia 2022 r. Gmina Limanowa sprowadziła 948 ton węgla. Wnioski o zakup węgla złożyło 966 osób. Rozdystrybuowano prawie cały tonaż węgla, w sortymencie: kostka, orzech, groszek i ekogroszek. Węgiel trafił do 658 gospodarstw domowych. Pierwsze wnioski w tej sprawie wpłynęły 7 listopada br., a ich przyjmowanie w obecnej turze sprzedaży zakończono 29 grudnia.

Węgiel pochodził z polskiej kopalni „JANINA” w Libiążu, na podstawie umowy dostawy zawartej ze spółką „Tauron Wydobycie” w Jaworznie. Oferowany gminie do sprzedaży węgiel posiada niezbędne certyfikaty jakości. 

W pierwszej turze, to znaczy do 31 grudnia 2022 r. można było zakupić maksymalnie 1,5 tony węgla na jedno gospodarstwo domowe uprawnione do dodatku węglowego. Od stycznia do końca kwietnia 2023 r. można będzie zakupić kolejne 1,5 tony. 

W przypadku, gdy do 31 grudnia 2022 r., wnioskodawca nie dokonał zakupu węgla w ilości 1,5 tony lub dokonał zakupu węgla w ilości mniejszej niż 1,5 tony, będzie uprawniony do zakupu zwiększonego powyżej 1,5 tony limitu, jednak nie więcej niż 3 tony.

Realizacja II tury sprzedaży węgla rozpocznie się od stycznia 2023 r. Na stronie internetowej Gminy oraz na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy, umieszczone będą nowe wnioski  na zapotrzebowanie na węgiel.


Liczba wyświetleń: 720
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne