Dofinansowanie na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla gminnych szkół

01.12.2022
W dniu 28 listopada 2022r. w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się wręczenie promes w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 1, Grant 2 i Grant 3. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Małopolski Witold Kozłowski, poseł na Sejm RP Patryk Wicher, Radni Województwa Małopolskiego: Marta Mordarska i Grzegorz Biedroń.

Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasierbcu Zbigniew Król odebrali promesy dla 3 szkół gminnych, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach realizacji Grantu 3 – wielowymiarowe wsparcie szkół w zakresie edukacyjnym i psychologicznym uczniów.

Przekazane środki trafią do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie, Szkoły Podstawowej w Pasierbcu i Szkoły Podstawowej w Rupniowie. W ramach projektu grantowego realizowane będą specjalistyczne zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zostanie zakupiony sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia wspomnianych wyżej zajęć specjalistycznych.

Łączna kwota promesy to 119 935,97 zł, w tym Szkoła Podstawowa w Rupniowie otrzyma 40 000,00 zł, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Męcinie – 39 999,97 zł, a Szkoła Podstawowa w Pasierbcu 39 936,00 zł.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego