Bożonarodzeniowy kiermasz

19.12.2022
Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji, czas spotkań w gronie rodzinnym, ale i czas, kiedy chętniej wyciągamy pomocną dłoń. Stąd też w naszej szkole zrodził się pomysł, by zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód postanowiliśmy przeznaczyć na sfinansowanie schodołazu dla uczennicy poruszającej się na wózku inwalidzkim.

W dniach 14-21 grudnia można było zakupić oryginalne ozdoby choinkowe oraz świąteczne smakołyki. W tym czasie szkolny korytarz mienił się feerią barw i faktur. Zachwyt budziły misternie wykonane koronkowe gwiazdki i wieńce, pomysłowe choinki, unikatowe bombki i śnieżynki, urokliwe anioły i skrzaty… Wśród niepowtarzalnych ozdób codziennie rano unosił się zapach pierników, ciast i ciasteczek oraz tradycyjnego chleba wiejskiego mieszający się z wonią świeżego igliwia ozdabiającego nietuzinkowe stroiki.

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, czego najlepszym dowodem były tłumy uczniów podczas każdej przerwy.

Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powodzenia naszej akcji.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy znaleźli czas, by przygotować wyśmienite ciasta oraz niepowtarzalne rękodzieło. Podziękowania składamy również wszystkim, którzy zechcieli kupić ozdoby bądź smakołyki, często płacąc o wiele więcej niż wskazywała cena. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy kwotę 9761,50 zł!!!

To dzięki Wam, Drodzy Rodzice, Waszemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu, mogliśmy pokazać naszym uczniom, czym jest empatia, wrażliwość czy bezinteresowność. Dziękujemy!

źr. Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie